Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust w parafii katedralnej w Rzeszowie

  • 0

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust w parafii katedralnej w Rzeszowie

Category : Komunikaty Kurii

19 czerwca 2020 r. Kościół katolicki będzie obchodził Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to święto patronalne parafii katedralnej w Rzeszowie. Msze Święte w katedrze zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00.

O godz. 11.00 będzie Msza Święta dla matek z małymi dziećmi połączona z ogólnym błogosławieństwem dzieci i zawierzeniem ich Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. O godz. 18.00 – uroczysta Msza Święta odpustowa pod przewodnictwem bpa Stanisława Jamrozka z Przemyśla.

Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


Papieska Intencja Apostolstwa na maj 2024

Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów

Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

Koncert Pieśni Maryjnych

Nr konta parafialnego do wpłat

Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła oraz  remont ogrodzenia na cmentarzu PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

Liturgia Dnia

Przejdź do paska narzędzi