Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Strażowie – 2.09.2017 r.

  • 0

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Strażowie – 2.09.2017 r.

„Pomoc Kościołowi w Potrzebie” jest stowarzyszeniem Kościoła Katolickiego, które pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów. Aby budować kolejne studnie, szkoły i szpitale stowarzyszenie to prowadzi od kilku lat na terenie całego naszego kraju akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego.

Taka akcja zostanie przeprowadzona także na terenie naszej parafii.  W dniu 2 września 2017 r. na placu parkingowym za kaplicą cmentarną od godz. 9:30 nasi parafianie mogą gromadzić zużyty sprzęt (komputery, monitory, klawiatury, telewizory, dekodery, telefony, żelazka, mikrofalówki itp.), aby dołożyć swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom, będącym w potrzebie na całym świecie.

Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.

Wszystkich, którzy czynnie włączą się do tej charytatywnej akcji składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

Od 15 sierpnia 2020 r. Matki Boskiej Zielnej w kościele parafialnym Msze św. w niedzielę i święta będą odprawiane o godz. 7:30, 9:30, 11:00, 16:00.

 

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na lipiec 2020 brzmi:Intencja powszechna – Nasze rodziny Módlmy się, by współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

Zapraszamy na strony: