Zaproszenie na Marsz Miłosierdzia

  • 0

Zaproszenie na Marsz Miłosierdzia

Zaproszenie Biskupa Rzeszowskiego na Marsz Miłosierdzia

 „Głosić Miłosierdzie Czynić Miłosierdzie”

Drodzy Diecezjanie!

Drodzy Mieszkańcy Rzeszowa!

Przeżywamy Rok Miłosierdzia, wyjątkowy czas łaski. Ojciec Święty Franciszek w czasie pielgrzymki do naszej Ojczyzny głosił z wielką mocą Orędzie Miłosierdzia i przekazał młodzieży Iskrę Miłosierdzia, by nieśli ją aż po krańce ziemi.

Zachęceni przez Ojca Świętego pragniemy i my włączyć się w głoszenie tego Orędzia. Zapraszam wszystkich w niedzielę, 11 września na godz. 15.00 na pierwszy Marsz Miłosierdzia. Rozpoczniemy przy Krzyżu – pamięci ofiar komunizmu, obok zamku a zakończymy Mszą św. w Sanktuarium Pani Rzeszowa u OO. Bernardynów o godz. 16.30.

Chcemy przejść ulicami Rzeszowa do pięciu stacji z dużym obrazem Jezusa Miłosiernego oraz Jego wizerunkami niesionymi przez nas, by powiedzieć: Jezu ufam Tobie!  Chcemy odnaleźć w Bożym miłosierdziu niezawodne źródło nadziei, pokój serca oraz potrzebne światło i siłę na nowy rok szkolny.

Pragniemy także w grupach i stowarzyszeniach oraz indywidualnie podjąć realizację tego programu, który nakreślił nam Ojciec Święty Franciszek w Częstochowie i Krakowie.

Zapraszam Was wszystkich do udziału w tym marszu naszej wiary i ufności w Boże Miłosierdzie.

Z pasterskim błogosławieństwem

Biskup Rzeszowski

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na kwiecień 2019 brzmi:Intencja powszechna: Za lekarzy i personel organizacji humanitarnych, przebywających na obszarach objętych wojną, którzy ryzykują własne życie, by ratować życie innym.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie