Wielki Piątek – dzień śmierci Chrystusa na krzyżu – parafia Strażów [VIDEO, FOTO]

  • 0

Wielki Piątek – dzień śmierci Chrystusa na krzyżu – parafia Strażów [VIDEO, FOTO]

W Wielki Piątek w cały Kościele powszechnym nie sprawuje się ofiary Mszy Świętej. Tego dnia odbywa się jedynie nabożeństwo Męki Pańskiej oraz Adoracji Krzyża.

     Liturgia Męki Pańskiej rozpoczęła się w naszym kościele o godz. 18.30. Po odczytaniu Męki Pańskiej odbyła się uroczysta Adoracja Krzyża, w której każdy z obecnych w kościele całował najdostojniejszy znak chrześcijaństwa. Na zakończenie nabożeństwa Jezus w Najświętszym Sakramencie został złożony do grobu.

WIELKI PIĄTEK – Dzień śmierci Chrystusa na krzyżu
o godz. 10:00 Droga Krzyżowa dla dzieci,
o godz. 18:00 Droga Krzyżowa i Nabożeństwo wielkopiątkowe Męki Pańskiej,
przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego,

  • Adoracja Krzyża
  • Komunia św.

Zapraszamy na relację filmową z uroczystości.


Ograniczenia

Od 13 czerwca w świątyni obowiązuje limit –  maks. 50 proc. obłożenia.

Od 26 czerwca w świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Od przyszłej niedzieli nie można będzie skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na czerwiec 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Piękno małżeństwa Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej – aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

Przejdź do paska narzędzi