Wielki Piątek – dzień śmierci Chrystusa na krzyżu – parafia Strażów [VIDEO, FOTO]

  • 0

Wielki Piątek – dzień śmierci Chrystusa na krzyżu – parafia Strażów [VIDEO, FOTO]

W Wielki Piątek w cały Kościele powszechnym nie sprawuje się ofiary Mszy Świętej. Tego dnia odbywa się jedynie nabożeństwo Męki Pańskiej oraz Adoracji Krzyża.

     Liturgia Męki Pańskiej rozpoczęła się w naszym kościele o godz. 18.30. Po odczytaniu Męki Pańskiej odbyła się uroczysta Adoracja Krzyża, w której każdy z obecnych w kościele całował najdostojniejszy znak chrześcijaństwa. Na zakończenie nabożeństwa Jezus w Najświętszym Sakramencie został złożony do grobu.

WIELKI PIĄTEK – Dzień śmierci Chrystusa na krzyżu
o godz. 10:00 Droga Krzyżowa dla dzieci,
o godz. 18:00 Droga Krzyżowa i Nabożeństwo wielkopiątkowe Męki Pańskiej,
przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego,

  • Adoracja Krzyża
  • Komunia św.

Zapraszamy na relację filmową z uroczystości.


Ograniczenia

Ważne!

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 27 marca do 9 kwietnia 2021 w naszym kościele może przebywać jednocześnie 23 osób pozostali wierni uczestniczą na zewnątrz kościoła 1,5 m odległości od siebie.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą  maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2021 brzmi:Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Przejdź do paska narzędzi