Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w parafii p.w. NMP Królowej Polski w Strażowie

  • 0

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w parafii p.w. NMP Królowej Polski w Strażowie

W czwartek 20 czerwca odbyła się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w Parafii Strażów. Jak co roku procesja Bożego Ciała zgromadziła tłumy wiernych. Tegoroczną procesję Bożego Ciała rozpoczęto o godz. 9.30 Eucharystią w kościele parafialnym pw. NMP Królowej Polski w Strażowie. Mszy świętej przewodniczył Proboszcz Ks. kanonik Edward Wnęk.

W koncelebrze uczestniczył ks. Tadeusz Chmiel. Po Mszy św. wyruszyła procesja eucharystyczna. Wierni z placu kościelnego wyruszyli w kierunku Strażów Krzemienica. Najświętszy Sakrament nieśli na zmianę.

Relacja zdjęciowa: Str@żów.pl

I ołtarz przygotował Barbary Dec z rodziną i sąsiedzi;

II ołtarz przygotowała Janik Agnieszki z rodziną i sąsiedzi;

III ołtarz przygotowała Grażyny Pudło z rodziną i sąsiedzi;

IV ołtarz przygotował Jan Rejmana z rodziną i sąsiedzi.

Najświętszy Sakrament nieśli na zmianę Proboszcz Ks. kanonik Edward Wnęk i ks. Tadeusz Chmiel.

Boże Ciało jest jednym z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Tego dnia chrześcijanie w szczególny sposób święcą Ciało i Krew Chrystusa. Przypada dokładnie 60 dni po Wielkanocy i 10 dni po Zielonych Świątkach.

Zapraszamy do galerii  zdjęć z fotorelacji z Procesji Bożego Ciała w Strażowie [Zdjęcia wysokiej jakości]

Procesja Bożego Ciała przeszła drogami Strażowa


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na styczeń 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich. Luty

Przejdź do paska narzędzi