Uroczysty Jubileusz 100 – lecia urodzin Pani Moniki Chmiel mieszkanki Strażowa

  • 0

Uroczysty Jubileusz 100 – lecia urodzin Pani Moniki Chmiel mieszkanki Strażowa

Category : WYDARZENIA

W dniu 8 stycznia 2017 r.  odbyła się uroczystość 100 – lecia urodzin Pani Moniki Chmiel zamieszkałej w Strażowie.

Z okazji urodzin Jubilatki o godz. 13:00 odbyła się Msza św. w kościele NMP Królowej Polski w Strażowie, której przewodniczył proboszcz parafii ks. Edward Wnęk, a oprawę liturgiczną przygotowała schola parafialna pod opieką Pani Katechetki. Podczas uroczystości w kościele był również czas na składanie życzeń, które złożył Ksiądz Proboszcz wręczając figurkę Matki Boskiej Fatimskiej oraz gospodarz sołectwa pan Grzegorz Morycz wraz z Rada Sołecką.

Obchody 100 letniej rocznicy urodzin zdarzają się po raz trzeci w naszej miejscowości. Dożyć w zdrowiu i samodzielności stu lat jest olbrzymim wydarzeniem i doświadcza go tylko garstka ludzi z każdego pokolenia. Dlaczego niektórzy żyją długo, a inni o wiele krócej? – Prostej i jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie ma. Ludzie długo żyjący są z reguły optymistyczni, spokojni, pełni życia i interesujący dla otoczenia. Są to ludzie, do których inni lgną, szczególnie w chwilach własnych słabości. Taka właśnie jest pani Monika Chmiel.

Urodziła się 8 stycznia 1917 r. w Strażowie. Jest córką Katarzyny i Michała Pelc. Dwuklasową Szkołę Podstawową ukończyła w 1924 r. Rodzice prowadzili gospodarstwo rolne, wychowywała się z czwórką rodzeństwa. W 1940 r. wyszła za mąż. Jej wybrankiem został kolejarz, a pani Monika prowadziła gospodarstwo rolne i wychowywała czworo dzieci. Doczekała się 5 wnuków i 9 prawnuków. Małżeństwo jej było długie, szczęśliwe, zgodne i trwało ponad 60 lat. W czasach swojej młodości lubiła potańcówki. Okres wojenny to lata najcięższe, trudne i biedne – jak sama mówi ze łzą w oku.

Pani Monika to prawdziwa skarbnica wiedzy, chętnie dzieli się swoimi wspomnieniami na temat życia w naszej miejscowości na przestrzeni ubiegłego wieku. Jest osobą uśmiechniętą, mocno wierzącą, chodzącą do kościoła pomimo swego wieku, pełną wigoru i życiowej energii, samodzielna, wielka pedantka, aż trudno uwierzyć, że skończyła 100 lat.

Pani Monice Chmiel gratulujemy tego pięknego jubileuszu, jednocześnie życzymy dużo zdrowia, by każdy kolejny dzień był radosny, pełen życzliwości i miłości osób najbliższych.

Irena Barnat

(na podstawie wywiadu)Pani Monice gratulujemy tego pięknego Jubileuszu, jednocześnie życzymy dużo zdrowia, by każdy kolejny dzień był radosny, pełen życzliwości i miłości osób najbliższych.


Już wkrótce pełna relacja  z uroczystości.


Liturgia Dnia

Papieska Intencja Apostolstwa na październik 2022

O Kościół otwarty na wszystkich
Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

Przejdź do paska narzędzi