Tydzień Miłosierdzia Bożego (8-14 kwietnia)

  • 0

Tydzień Miłosierdzia Bożego (8-14 kwietnia)

Święto Miłosierdzia Bożego rozpoczęło Tydzień Miłosierdzia. To okazja do szczególnej pamięci o działach miłosierdzia. Caritas Polska przygotowała specjalne rozważania, które każdego dnia są publikowane na stronie www.caritas.pl.

Zwieńczeniem Tygodnia Miłosierdzia będzie XV Pielgrzymka Wolontariuszy i Pracowników Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach w sobotę, 14 kwietnia. Mszy św. będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, a homilię wygłosi bp Wiesław Szlachetka, przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski.

Tydzień Miłosierdzia rozpoczyna się w polskim Kościele w Niedzielę Bożego Miłosierdzia od 2013 roku. Wcześniej obchodzony był on w pierwszym tygodniu października.

 BP KEP

Zobacz też:
List Episkopatu na Niedzielę Miłosierdzia
Caritas Polska

Zdjęcie ilustracyjne:  Mazur/ BP KEP

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2019 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: za chrześcijańskie wspólnoty. Aby wspólnoty chrześcijańskie – szczególnie te, które są prześladowane – odczuły, że są blisko Chrystusa, a ich prawa były respektowane.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie