Świąteczne życzenia Księży Biskupów

  • 0

Świąteczne życzenia Księży Biskupów

Category : WYDARZENIA

BozeNarodzenie12

Rodzisz się, Panie, by niebo dać ludziom,
A jako człowiek jednym z nas się stałeś;
Oświeć umysły i serca pociągnij
Więzią miłości.
(Liturgia Godzin)
Umiłowani Diecezjanie!

Razem z Wami stajemy z zachwytem i wdzięcznością wobec bezgranicznej miłości Boga i adorujemy „Słowo, które Ciałem się stało”. Narodziny Chrystusa, których pamiątkę świętujemy, są dla nas źródłem radości i nadziei. W najgłębszej swej istocie mówią, że Ten, który przychodzi, jest Bogiem z nami. Betlejem jest znakiem Jego bliskości, czułości i miłosierdzia. Tylko Bóg mógł się tak uniżyć i tak ofiarować, a zarazem tak pociągać, zachwycać i obdarowywać tym, czego najbardziej potrzebujemy. W ten radosny czas spełnia się to, o czym pisał papież Franciszek: „Radość Ewangelii napełnia serce i całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem, którzy pozwalają, żeby ich zbawił, zostają wyzwoleni od grzechu, smutku, od wewnętrznej pustki, od izolacji” (EG nr 1).

W takiej świątecznej atmosferze i w duchowej łączności łamiemy się z Wami białym opłatkiem i składamy serdeczne życzenia. Kierujemy je do osób samotnych i do żyjących w rodzinach; do chorych i do zdrowych; do osób starszych i do młodych; do parafii i działających w nich wspólnot duszpasterskich; wreszcie do osób konsekrowanych, katechetów i wszystkich duszpasterzy. Niech Pan znajdzie w naszych sercach, domach, rodzinach i wspólnotach przestrzeń dla siebie; niech nawraca nasze serca i umysły; niech poszerza wyobraźnię, abyśmy potrafili przyjąć dar Jego miłosierdzia a zarazem rozpoznać Go w tych, poprzez których na co dzień do nas przychodzi.

Niech Jubileuszowy Rok 2016 będzie dla nas wszystkich szczególnym rokiem łaski, a każdy jego dzień niech otoczy swoją macierzyńską opieką Maryja, Matka Miłosierdzia.

Zapewniając o modlitewnej pamięci i prosząc o nią udzielamy pasterskiego błogosławieństwa.

+ Jan Wątroba
+ Edward Białogłowski
+ Kazimierz Górny

Rzeszów, Boże Narodzenie 2015 r.


Ograniczenia

Ważne!

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 27 marca do 9 kwietnia 2021 w naszym kościele może przebywać jednocześnie 23 osób pozostali wierni uczestniczą na zewnątrz kościoła 1,5 m odległości od siebie.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą  maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2021 brzmi:Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Przejdź do paska narzędzi