Rzecznik Episkopatu: Kościół aktywny w mediach

  • 0

Rzecznik Episkopatu: Kościół aktywny w mediach

Kościół jest aktywny w mediach. Chce z nimi współpracować, by przekazywać przesłanie płynące z Ewangelii jak największej liczbie osób – podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik w dniu święta św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy. 

Rzecznik Episkopatu zaznacza, że Kościół w Polsce stara się być na bieżąco z nowymi technologiami, rozwija swoją działalność internetową, stawia także na media społecznościowe.

„Profil @EpiskopatNews na Twitterze obserwuje obecnie ponad 20 tys. osób. Każdego dnia pojawia się na nim co najmniej kilka wpisów. Profil Episkopatu na Facebooku śledzi ponad 19,7 tys. internautów. Biuro Prasowe Episkopatu prowadzi także na Twitterze profil w języku angielskim @ChurchInPoland, który obserwuje ponad 5,4 osób. Tylko w 2019 r. na Flickrze zamieściliśmy 4 tys. zdjęć, z których można bezpłatnie korzystać. W minionym roku na stronie episkopat.pl zostało opublikowanych ponad tysiąc depesz prasowych, w tym 122 w obcych językach, głównie po angielsku, włosku i niemiecku. Na profilu Soundcloud przekazaliśmy do użytku rozgłośni radiowych ponad 1,3 tys. nagrań dźwiękowych” – informuje ks. Rytel-Andrianik.

Przypomina także słowa św. Jana Pawła II, który wskazywał, że dla Kościoła Internet jest tylko środkiem i narzędziem do ewangelizacji, a nie celem samym w sobie. „Kierując dziś życzenia do dziennikarzy i pracowników mediów warto wspomnieć o konieczności rzetelności przekazu, który trafia do milionów osób” – dodaje rzecznik Episkopatu.

Ks. Rytel-Andrianik przywołuje również słowa papieża Franciszka z ogłoszonego 24 stycznia Orędzia na 54. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ojciec Święty podkreślił: „Powinniśmy oddychać prawdą dobrych historii, takich, które budują, a nie niszczą; historii, które pomagają odnaleźć korzenie i siłę, aby iść razem naprzód”.

„Idąc za wskazaniem papieży, korzystajmy z osiągnieć techniki i możliwości, jakie dają nam środki społecznego przekazu. Wykorzystujmy je, aby budować, a nie niszczyć. A tutaj ważna jest odpowiedzialność za nasze słowa” – powiedział rzecznik Episkopatu Polski.

BP KEP

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Bez limitu wiernych w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.

Od soboty 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby

Zniesienie obostrzeń obejmie kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie