Ruszyły zapisy na pieszą pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę

  • 0

Ruszyły zapisy na pieszą pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę

Category : Komunikaty Kurii

4 sierpnia 2021 r. wyruszy 44. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z hasłem „Z Maryją i Józefem do Jezusa”. Pielgrzymka odbędzie się w systemie sztafetowym. Już można zapisać się do jednej z pielgrzymkowych grup.

Z powodu trwającego stanu pandemii tegoroczna pielgrzymka odbędzie się systemie sztafetowym – codziennie na szlak wyruszy jedna lub dwie z trzynastu grup pielgrzymkowych (czternastą grupę bł. Jana Balickiego tworzą duchowi pielgrzymi). W sumie codziennie będzie pielgrzymować 150 osób, które, za wyjątkiem pierwszego dnia, rano wyjadą autokarami, a wieczorem, po dojściu do celu, wrócą do domów.

„Sztafetowy system pielgrzymowania pozwoli nam uniknąć organizacji noclegów na trasie pielgrzymki, co, w związku z przepisami w stanie epidemii, wiąże się z dużymi trudnościami – zgodnie w wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego każdy uczestnik pielgrzymki musiałby mieć zapewniony pokój jednoosobowy lub namiot, a potem trzeba takie miejsca zdezynfekować” – wyjaśnia ks. Jakub Nagi, dyrektor rzeszowskiej pielgrzymki.

12 czerwca ruszyły zapisy na pielgrzymkę. Zapisy odbywają się przez formularz na stronie www.pielgrzymka.rzeszow.pl bądź bezpośrednio u przewodników grup. Więcej informacji na stronie internetowej pielgrzymki.


Przejdź do paska narzędzi