Ruszyły zapisy na pieszą pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę

  • 0

Ruszyły zapisy na pieszą pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę

Category : Komunikaty Kurii

4 sierpnia 2021 r. wyruszy 44. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z hasłem „Z Maryją i Józefem do Jezusa”. Pielgrzymka odbędzie się w systemie sztafetowym. Już można zapisać się do jednej z pielgrzymkowych grup.

Z powodu trwającego stanu pandemii tegoroczna pielgrzymka odbędzie się systemie sztafetowym – codziennie na szlak wyruszy jedna lub dwie z trzynastu grup pielgrzymkowych (czternastą grupę bł. Jana Balickiego tworzą duchowi pielgrzymi). W sumie codziennie będzie pielgrzymować 150 osób, które, za wyjątkiem pierwszego dnia, rano wyjadą autokarami, a wieczorem, po dojściu do celu, wrócą do domów.

„Sztafetowy system pielgrzymowania pozwoli nam uniknąć organizacji noclegów na trasie pielgrzymki, co, w związku z przepisami w stanie epidemii, wiąże się z dużymi trudnościami – zgodnie w wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego każdy uczestnik pielgrzymki musiałby mieć zapewniony pokój jednoosobowy lub namiot, a potem trzeba takie miejsca zdezynfekować” – wyjaśnia ks. Jakub Nagi, dyrektor rzeszowskiej pielgrzymki.

12 czerwca ruszyły zapisy na pielgrzymkę. Zapisy odbywają się przez formularz na stronie www.pielgrzymka.rzeszow.pl bądź bezpośrednio u przewodników grup. Więcej informacji na stronie internetowej pielgrzymki.


Papieska Intencja Apostolstwa na maj 2024

Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów

Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

Koncert Pieśni Maryjnych

Nr konta parafialnego do wpłat

Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła oraz  remont ogrodzenia na cmentarzu PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

Liturgia Dnia

Przejdź do paska narzędzi