Polskie Spotkanie Narodowe podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie

  • 0

Polskie Spotkanie Narodowe podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie

23 stycznia wieczorem odbyło się Polskie Spotkanie Narodowe podczas 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Zostało zrganizowane przez Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży oraz organizatorów Rejsu Niepodległości na placu przy centrum handlowym Albrook Mall, gdzie w 1983 r. św. Jan Paweł II odprawił Eucharystię w czasie swej pielgrzymki do Panamy.
 

Eucharystii przewodniczył abp Wojciech Polak, Prymas Polski, a homilię wygłosił bp Marek Solarczyk, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Wskazał, że Maryja jest szczególną patronką tych Światowych Dni Młodzieży. „Przygotowujemy się do tego, aby razem z Ojcem Świętym Franciszkiem w niedzielę podczas Mszy posłania publicznie, a na pewno także w naszych sercach, poprzez naszą wiarę, wypowiedzieć te słowa, które Ona wypowiedziała w Nazarecie: Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa” – przypomniał biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

Krzyż ustawiony w czasie Mszy Św. przy ołtarzu pochodził z kaplicy św. Jana Pawła II w centrum handlowym Albrook Mall, którą opiekuje się Wspólnota Apostołów Jezusa i Maryi. Pielęgnuje ona pamięć o Janie Pawle II.

Po Mszy św. odbył się koncert uwielbienia, w czasie którego wystąpili polscy artyści, m.in. Darek Malejonek, Siewcy Lednicy, a także gość specjalny z USA – Stan Fortuna.

 

BP KEP / KAI

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na listopad 2019 brzmi:Intencja powszechna: o komunikację i pojednanie. Aby na Bliskim Wschodzie, gdzie wspólnie żyją różnorodne wspólnoty religijne, zapanował duch dialogu i pojednania..

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie