Papież do Polaków: W Adwencie otwórzcie się na Chrystusa i na drugiego człowieka

  • 0

Papież do Polaków: W Adwencie otwórzcie się na Chrystusa i na drugiego człowieka

W Adwencie otwórzcie się na Chrystusa ukrytego pod osłoną człowieka smutnego, samotnego i głodnego. Pozwólcie potrzebującym spotkać w waszych domach miłującego Boga – brzmiały pozdrowienia do pielgrzymów polskich, które w imieniu papieża Franciszka odczytał ks. prał. Filippo Ciampanellego z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Ojciec Święty był obecny podczas audiencji, ale zmaga się jeszcze z chorobą.

Publikujemy pełny tekst pozdrowień:

Serdecznie pozdrawiam Polaków. Za kilka dni zakończymy rok liturgiczny i rozpoczniemy kolejny w naszym życiu Adwent. Niech ten mocny duchowo okres będzie dla Was i dla Waszych rodzin okazją do owocnego przygotowania serca na narodzenie Zbawiciela. Otwórzcie się na Chrystusa ukrytego pod osłoną człowieka smutnego, samotnego i głodnego. Pozwólcie potrzebującym spotkać w waszych domach miłującego Boga. Z serca Wam błogosławię!

vaticannews/ BP KEP


Przejdź do paska narzędzi