Papież do Polaków: Prośmy Boga, by narody europejskie ożywiał duch porozumienia, braterstwa, solidarności i pokoju

  • 0

Papież do Polaków: Prośmy Boga, by narody europejskie ożywiał duch porozumienia, braterstwa, solidarności i pokoju

Za wstawiennictwem Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, apostołów Słowian, patronów Europy, prośmy Boga, by narody tego kontynentu, świadome swych chrześcijańskich korzeni, ożywiał duch porozumienia, braterstwa, solidarności, pokoju i szacunku – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do pielgrzymów polskich podczas środowej audiencji generalnej.

Publikujemy pełny tekst pozdrowień:

Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. W poniedziałek obchodziliśmy wspomnienie
świętych braci: Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, apostołów Słowian, patronów Europy. Za ich wstawiennictwem prośmy Boga, by narody tego kontynentu, świadome swych chrześcijańskich korzeni, ożywiał duch porozumienia, braterstwa, solidarności, pokoju i szacunku. Z serca błogosławię wam wszystkim i waszym bliskim.

vaticannews.va / BP KEP


Papieska intencja na lipiec 2022

Za osoby starsze

Módlmy się w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

Przejdź do paska narzędzi