Orszak Trzech Króli ulicami Rzeszowa

  • 0

Orszak Trzech Króli ulicami Rzeszowa

Category : WYDARZENIA

W sobotę 6 stycznia 2018 roku ulicami Rzeszowa po raz szósty przejdzie Orszak Trzech Króli.  Hasłem Orszaku 2018 jest: “BÓG JEST DLA WSZYSTKICH”. Początek o godz. 11:40. Nie zabraknie wielbłąda i innych atrakcji.

Dla uczestników orszaku organizatorzy przygotowali 20 tysięcy koron i 14 tysięcy śpiewników. Specjalnie na tę okazję upieczono także 4 tysiące pierników, których będzie można skosztować do ciepłej herbaty rozdawanej przez wolontariuszy. W tegoroczny orszak zaangażowało się 1700 osób, w tym m.in. uczniowie ze szkół ponadpodstawowych, przedszkoli, Związku Strzeleckiego Strzelec oraz Związku Harcerstwa Polskiego. Przygotowano sześć scen: Pastuszkowie w polu, Anioł Boży – anielskie zachęty, Kraina Przyjemności – diabelskie podszepty, Dwór Heroda, Walka Dobra ze Złem oraz Pokłon Trzech Króli przy szopce na rynku.

Tradycyjnie orszak wyruszy 6 stycznia o godz. 11:40 spod hali na Podpromiu. Następnie przejdzie aleją Kasztanową i 3 Maja na rzeszowski Rynek.

Tegoroczna Trasa Orszaku.

Wracamy do Alei pod Kasztanami i ul. 3 Maja. !!!

 

 

Na mapce zaznaczone są poszczególne mansjony, gdzie będą odgrywane scenki. Warto zobaczyć wszystkie!

Trasę orszaku można pobrać również na telefon komórkowy z systemem Android.

W sklepie play szukamy nazwy “Orszak Trzech Króli” producenta “mrmobi”.
Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji klikamy na “mapa” i wybieramy miasto Rzeszów.
Za każdym następnym otwarciem aplikacji, zapamiętany jest nasz wybór miasta.

Podczas orszaku wolontariusze będą kwestować na rzecz ochronki dla biednych dzieci ze Lwowa. W Trasie Podziemnej będzie można też obejrzeć wystawę szopek bożonarodzeniowych zorganizowaną przez Szkołę Podstawową nr 21. Odbędzie się też konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Orszak Trzech Króli moimi oczami”.

Honorowi patroni: Biskup Rzeszowski Jan Wątroba, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi