Ogłoszenia duszpasterskie niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 27.12.2020r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 27.12.2020r.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo kolędowe dla każdej rodziny w parafii. Poświęcenie wody w przyniesionych buteleczkach. Zabieramy broszurki kolędowe, aby gdy wrócimy do domów odmówić odpowiednie modlitwy i poświęcamy mieszkanie przyniesioną z kościoła wodą święconą.
Ministranci po Mszy św. w dniu dzisiejszym i 3.01.2021 r. oraz 10.01.2021 r. zbierają kolędowe datki do puszek na ministranckie cele. Natomiast jeśli parafianie mają życzenie złożyć ofiary kolędowe jak co roku, to tradycyjnie w kopertach na tacę podczas Mszy św. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

2. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Haliny Kłęk.

3. W poniedziałek o godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intornizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

4. W czwartek zakończenie roku pańskiego 2020, nabożeństwo dziękczynne z Mszą św. o godz. 16:00.

5. W piątek uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwszy dzień nowego roku 2021. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. jak w każdą niedzielę.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w środę od godz. 16:00 – 17:00. W sobotę składka na radio Maryja i TV Trwam, zmiana tajemnic różańcowych.

7. Za tydzień w pierwszą niedzielę stycznia składka na WSD w Rzeszowie.

8. Caritas Diecezji Rzeszowskiej składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w przedświąteczną zbiórkę żywności. Rzeszowski Caritas przygotowuje 1000 paczek z żywnością na wigilię i Boże Narodzenie dla najuboższych, bezdomnych, samotnych. Dzięki państwa ofiarności również Ci ludzie otrzymują pomoc. Bóg zapłać. Podpisany z wyrazami wdzięczności dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. Piotr Potyrała.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Agnieszka Salach, 2)Agnieszka Frölich, 3)Katarzyna Buk, 4)Anna Król – Wisz, 5)Iwona Grudniewicz, 6)Urszula Pasierb, 7)Małgorzata Małek, 8)Elżbieta Szajnar, 9)Joanna Michalska, 10)Anna Wojtyszyn.

10. Msze św. w tygodniu poniedziałek 7:00, 17:00, wtorek 7:00, środa 7:00, 17:00, czwartek 16:00, sobota 7:00, 17:00. W niedzielę o godz. 16:00 Chrzest dziecka.

11. Nie ma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, ale jeżeli nowi mieszkańcy chcą poświęcić dom to można przyjść do zakrystii lub poinformować telefonicznie księdza.


Intencje mszalne 28.12.2020r. – 03.01.2021r.


ZOBACZ WIĘCEJ:


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaPrzejdź do paska narzędzi