Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2018 r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2018 r.

1. Dzisiaj dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami i po mszach świętych zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.

2. Dzisiaj w Naszej Parafii rozpoczęcie Rekolekcji Wielkopostnych. Prowadzi je ks. Kamil Kojder (plan rekolekcji na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii). Zapraszam do udziału wszystkich parafian.

3. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Wojnar Heleny.

4. W czwartek o godz. 17:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 17:00, odwiedziny chorych od godz. 8:00, Droga Krzyżowa o godz. 8:30, 16:00 dla dzieci i po Mszy świętej wieczornej o godz. 18:30. Zapraszam. Dzieci na drogę krzyżową przynoszą krzyżyki.

W pierwszą sobotę Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne od godz. 16:00. Po Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. Na Mszy św. o godz. 17:00 składka na dzieła Radia Maryja i TV Trwam.

6. W przyszłą niedzielę imieniny biskupa seniora Kazimierza Górnego. Modlimy się w jego intencji. To też pierwsza niedziela miesiąca, składka przeznaczona jest na WSD w Rzeszowie.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę z racji kolędy.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na cele parafialne, na poniedziałek na godz. 11:00 i sobotę na godz. 8:00 proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Rajzer Anna, 2)Mikuszewska Barbara, 3)Kuczma Renata, 4)Czach Edyta, 5)Łuczyk Małgorzata, 6)Długosz Sabina, 7)Rejman Joanna, 8)Materna Małgorzata, 9)Zielińska Danuta, 10)Materna Teresa.

9. Msze św. w tygodniu: w poniedziałek, w piątek o godz. 18:00, we wtorek o godz. 8:00 i 18:00, w środę o godz. 10:00 i 18:00, we czwartek i w sobotę o godz. 17:00. W przyszłą niedzielę na sumie Chrzest dziecka. W niedzielę gorzkie żale o godz. 15:30. Składka na gorzkich żalach na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać ofiarodawcom.

10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
Krzysztof Mariusz Goclon syn Tadeusza i Grażyny Dembowska, stan wolny, zamieszkały w Jasionce, parafia Jasionka z Eweliną Gunią córka Kazimierza i Wiktorii Głowiak, stan wolny, zamieszkała w Strażowie, parafia Strażów. Zap. III

11. Ogłoszenie ks. Rektora WSD w Rzeszowie:
W myśl przepisów prawa Kanonicznego podaje do wiadomości, że kleryk V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie Jakub Piotr Gunia syn Jana i Teresy, urodzony 01.08.1993 w Rzeszowie, ochrzczony 05.09.1993 r. w Krasnem, pochodzący z Naszej Parafii ma wkrótce otrzymać święcenia diakonatu i prezbiteratu. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu mu tych święceń, jest obowiązany w sumieniu poinformować o tym ks. Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie lub tutejszy urząd parafialny. Dziękując bogu za wielki dar kapłańskiego powołania, modlimy się gorąco w intencji naszego rodaka Jakuba, który wkrótce ma przyjąć święcenia diakonatu i prezbiteratu. Módlmy się również o święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne dla całego kościoła.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Ogłoszenie społeczne

UG Krasne informuje, że został ogłoszony (dodatkowy) drugi nabór do projektu dotyczącego paneli fotowoltaicznych, które będą montowane na prywatnych posesjach. Przyjmowanie wniosków odbywać się będzie w dniach 19 marca – 20 kwietnia 2018 roku w pokoju numer 24 (II piętro) w UG Krasne w godzinach 7:30 – 15:30. Wszystkie materiały i informacje dotyczące projektu dostępne są na stronie gminy krasne, oraz na stronie stowarzyszenia rzeszowskiego obszaru funkcjonalnego.


Ograniczenia

Ważne!

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 27 marca do 9 kwietnia 2021 w naszym kościele może przebywać jednocześnie 23 osób pozostali wierni uczestniczą na zewnątrz kościoła 1,5 m odległości od siebie.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą  maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2021 brzmi:Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Przejdź do paska narzędzi