Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu-21.02.2016r.

 • 0

Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu-21.02.2016r.

 1. Dziś niedziela ,,AD GENTES”Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka do puszek ofiar na cele misyjne. To też 3 niedziela miesiąca składka na ogrzewanie kościoła. Po południu o godz. 15:30 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i i kazaniem pasyjnym. Składka z Gorzkich Żali na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu.

 2. We wtorek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej Parafii i modlitwy za grzeszników. Zapraszamy jak najwięcej parafian do wspólnej modlitwy. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Brzykowskiej Zdzisławy.

 3. W zakrystii lub w salce katechetycznej można dokonywać wpłaty na dokończenie ogrodzenia wokół kościoła. Bóg zapłać za składane wpłaty.

 4. Bóg zapłać za ofiary kolędowe składane na tacę.

 5. OJCIEC ŚWIĘTY FRANCISZEK zachęca nas W ORĘDZIU NA WIELKI POST 2016 r. do spełnienia uczynków miłosierdzia: „MIŁOSIERDZIE BOŻE ZMIENIA SERCE CZŁOWIEKA I POZWALA MU DOŚWIADCZYĆ WIERNEJ MIŁOŚCI, SPRAWIAJĄC, ŻE I ON STAJE SIĘ ZDOLNY DO MIŁOSIERDZIA”. Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazuje skarbonki „JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA” dla każdej rodziny w parafii. Ministranci będą przy drzwiach wyjściowych przekazywać skarbonki parafianom. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego 2 Niedzielę Wielkanocną można będzie przed ołtarzem złożyć skarbonki z ofiarami na leczenie chorych dzieci. Są też baranki wielkanocne do koszyczka i na stół świąteczny w cenie 4 zł, są już sprawdzonym symbolem troski o ubogich. Można je nabyć u pań z Caritas Parafialnego, są na stoliku za ławkami.

 6. Zachęcamy i przypominamy o zapisach na wyjazd na światowe dni młodzieży do Krakowa. Zapisy do końca lutego. Formularze i dodatkowe informacje dostępne za ławkami.

 7. 19 marca tj. w sobotę organizowana jest pielgrzyma Do Sanktuarium Księży Oblatów w Świętym Krzyżu oraz na Misterium Męki Pańskiej w Kałkowie. Ponadto zwiedzanie sanktuarium. Miasteczka niepełnosprawnych, zoo. Koszt 60,00 zł. Zapisy w zakrystii lub u pani katechetki.

 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1) Liskowicz Beata, 2)Cisek Ewa, 3)Mamczur Renata, 4)Machowska Helena, 5)Grudniewicz Ryszard, 6)Foryt Wioletta, 7)Peszko Halina, 8)Chlebek Paulina.
  Na poniedziałek grupa informuje w zakrystii, o której godzinie będą sprzątać kościół.


 9. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00, w środę też rano o godz. 7:00. w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:30, dla wszystkich o godz. 17:30. Zapraszam.

Zapraszamy na Pielgrzymkę do Sanktuarium księży Oblatów w Świętym Krzyżu – 19.03.2016 r.


INTENCJE MSZALNE – 22.02. – 28.02.2016 r.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia

DROGA KRZYZOWA 2016 new


Przejdź do paska narzędzi