OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu – 29.11.2015 r.

 • -

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu – 29.11.2015 r.

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent i nowy Rok Liturgiczny, który w polskim kościele będziemy przeżywać pod hasłem: ”Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczęty Adwent jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest ,,okresem” pobożnego i radosnego oczekiwania. Roraty o godz. 17:00. Zapraszam dzieci i młodzież z lampionami, dorosłych i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy adwentowej.

 2. W pierwszą niedzielę Adwentu, 29 listopada, już po raz XXII  rozpocznie się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – największa ogólnopolska akcja Caritas. W tym roku jej hasłem są słowa „Głodni Miłosierdzia”. Parafialny zespół Caritas będzie rozprowadzał świece wigilijne z logo Caritas, które – mamy nadzieję – znajdą swoje miejsce na wielu wigilijnych stołach. Ich płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi dziećmi w Polsce i na świecie. (świec: duża 12 zł, mała 5 zł)- uzyskaną nadwyżkę z ofiar złożonych za świece pozostanie do dyspozycji w parafii na pomoc potrzebującym rodzinom z naszego terenu. Przypominając o tym, jak wielką wartością dla rodziny i społeczeństwa są dzieci, poprzez rozprowadzanie wigilijnych świec zbieramy fundusze na pomoc dzieciom z ubogich rodzin, świadczoną częściowo przez parafie.
  Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom


 3. Spowiedź św. w parafii przed świętami będzie w piątek 18.XII. br. Przez okres Adwentu trwa szczególna akcja trzeźwości.

 4. W środę po mszy św. adoracja NS wynagradzająca za grzechy świata i parafii. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Puziewicz Zofii.

 5. W tym tygodniu przypada I-y czwartek, I-y piątek, I-a sobota miesiąca, spowiedź w I-y piątek od godz. 16:00, odwiedziny chorych od godz. 8:00, w I-ą sobotę zmiana tajemnic różańcowych, składka na Radio Maryja i TV Trwam.

 6. W sobotę 5.XII. rozpoczyna się Triduum modlitw dla młodzieży żeńskiej przed uroczystością niepokalanego poczęcia NMP.

 7. W przyszłą niedzielę I-a niedziela miesiąca, składka na cele diecezjalne, to też II niedziela Adwentu, która jest dniem modlitwy za kościół na wschodzie i będzie zbiórka ofiar do puszek po mszach św.

 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1)Krupa Grażyna, 2)Dudek Anna, 3)Tama Krzysztof, 4)Chytra Grzegorz, 5)Jastrząb Maria, 6)Panek Maria, 7)Bogaczowie, 8)Frączek Kazimiera.

 9. Msze św. w tygodniu o godz. 17:00, w sobotę też rano o godz. 7:00.

 10. Próba scholi w czwartek o godz. 16:00.

 11. Pan Organista będzie kontynuował roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Przy okazji otrzymania opłatków składamy ofiary. Ofiara ta to okazanie wdzięczności panu organiście za pracę wśród nas, jako wynagrodzenie całoroczne.
  W sobotę /5 grudnia br. od godz. 9:00 do ok. 20:00/ od Remizy OSP prawą i lewą stroną w kierunku Krzemienicy tj. od domu 211 do figurki św. Antoniego oraz w kierunku p. Jana Rejmana granica Strażów-Krzemienica do domu 55.

  W niedzielę /6 grudnia br. od godz. 12:00 do godz. ok 16:00/ na Zagumnie w stronę kościoła prawą i lewą stroną – od domu 65 do domu 101.


INTENCJE MSZALNE 30.11 – 06.12.2015 r.


 

Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Trasa Pana Organisty na sobotę 5.12.2015 r. od godz. 09:00 do ok. 20:00


Trasa Pana Organisty na niedzielę 6.12.2015 r. od godz. 12:00 do ok. 16:00


Ograniczenia

Uwaga! Od 15 grudnia w świątyni obowiązuje limit – maks. 30 proc. obłożenia.

Uwaga! Do limitu 30% nie wlicza się zaszczepionych przeciwko COVID-19 pod warunkiem okazania przez te osoby:

 • unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID;
 • lub zaświadczenia o szczepieniu, wyniku testu i wyzdrowieniu.

W przypadku braku okazania dokumentów i zapełnienia limitu – możesz nie wejść do miejsca kultu religijnego.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Papieska intencja na styczeń 2022

O wychowanie do braterstwa Módlmy się, aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.
Przejdź do paska narzędzi