Ogłoszenia duszpasterskie 3 Niedziela Adwentu tzw. Niedziela „Gaudete” – 16.12.2018r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 3 Niedziela Adwentu tzw. Niedziela „Gaudete” – 16.12.2018r.

1. Dzisiaj 3 niedziela miesiąca składka na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Szkolne koło Caritas dzisiaj rozprowadza stroiki Bożonarodzeniowe. Zebrane pieniądze będą przekazane dla młodej 26- letniej matki chorej na raka. Dzisiaj też rozprowadzany jest „ Głos Strażowa” w cenie 2 zł. Jest w nim dokładny plan spowiedzi i godziny Mszy św. na święta oraz zestawienie prac w 2018 r.

3. Od jutra rozpoczyna się druga część Adwentu skierowana ku świętom tajemnicy wcielenia.

4. We wtorek próba Scholi o godz. 17:00.

5. W tym tygodniu różaniec prowadzi róża Małgorzaty Pierzchały.

6. We czwartek 20 grudnia spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia od godz. 10:00 – 11:45 ,15:00- 16:30, 17:00- 18:00.

7. We czwartek od godz. 9:00 -10:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

8. W piątek koronkę do Bożego Miłosierdzia prowadzi Caritas Parafialny.

9. W przyszłą niedzielę 23 grudnia prosimy aby dzieci przyniosły do kościoła na mszę św. o godz. 10:30 figurki dzieciątka Jezus, które poświęcimy i zaniesiemy je do domu położymy na stół wigilijny.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1) Beata Liskowicz, 2) Helena Machowska, 3) Elza Grudniewicz, 4) Wioletta Foryt, 5) Halina Peszko, 6) Paulina Chlebek, 7) Monika Kluz, 8) Bożena Sałek, 9)Ewa Cisek, 10) Renara Mamczur. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych proszeni są do wykonania w kościele dekoracji bożonarodzeniowej tj. Szopki, choinek.

11. Roraty w tygodniu o godz. 7:00, we czwartek Msza św. rano o godz. 7:00 i 18:00. Ze względu na spowiedź w naszym dekanacie nie ma mszy św. po południu oprócz czwartku. We czwartek o godz. 18:00 Chrzest dziecka.

12. W zakrystii zapisujemy chorych, których odwiedzę przed świętami we wtorek 18 grudnia od godz. 14:00.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


3odcinek rekolekcji adwentowych “Przekleństwa”, zatytułowany: Dlaczego to robisz?


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na styczeń 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich. Luty

Przejdź do paska narzędzi