Ogłoszenia duszpasterskie 19 niedziela zwykła – 13.08.2017r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 19 niedziela zwykła – 13.08.2017r.

1.We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP i święto narodowe. Dziękczynienie za zbiory. Na każdej Mszy świętej poświęcenie owoców, ziół i kwiatów, na sumie poświęcenie wieńców dożynkowych.

2. W środę po Mszy świętej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja grupy modlitewnej dla Intronizacji NSPJ za grzechy nasze i całego świata.

3. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzi Caritas Parafialny. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Puziewicz Zofii.

4. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na remont dzwonnicy i instalacji dzwonów. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby parafii, bo trzecia niedziela miesiąca.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:                                                           
1) Maria Domino, 2)Zofia Puziewicz, 3)Monika Łuczyk, 4)Teresa Michno, 5)Elżbieta Gunia, 6)Ewelina Gunia, 7)Adam Ogonowski, 8)Anna Ataman, 9)Marta Wilczyńska, 10)Dariusz Gientka.

6. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00, we czwartek tylko o godz. 7:00, w poniedziałek i w sobotę o godz. 7:00 i 18:00, w sobotę o godz. 13:00 Msza św. Ślubna, w niedzielę na sumie Chrzest dziecka.

7. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
1)Grzegorz Paweł Musz syn Jana i Wiesławy Brożbar, ur. w Rzeszowie, zam. w Parafii Kraczkowa z Natalią Patrycją Janik córka Piotra i Agnieszki Leś, ur. w Rzeszowie, zam. w Parafii Strażów. Zap. II

8. Na ekranach polskich kin można oglądnąć film hiszpańskich twórców pod tytułem „Fatima. Ostatnia tajemnica”, stworzony specjalnie z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina tym bardziej, że wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju. „Fatima. Ostatnia tajemnica” – w kinach od 18 sierpnia. www.fatimafilm.pl

Opis filmu

Monica, poszukująca pracy montażystka, dostaje propozycję zmontowania filmu o konsekwencjach objawień fatimskich. Jako agnostyczka przyjmuje zlecenie z niechęcią. Podczas pracy przed jej oczami przewinie się kronika nadzwyczajnych wydarzeń, które zmącą jej spokój, aby w końcu na zawsze odmienić jej życie.

Czy objawienia fatimskie naznaczyły historię świata? Dziwne „zbiegi okoliczności” wskazują, że tajemnicze objawienia z Fatimy wpłynęły na bieg historii ostatnich stu lat!

Intrygujący obraz hiszpańskich twórców na styku fabuły i dokumentu. Ujawnia nieznane fakty i przedstawia fascynujący przegląd zdarzeń, które na długo zapadną w pamięć i serca widzów. Dodatkową niespodzianką dla polskich odbiorców będzie odkrycie, jak wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia
źródło: youtube.com


Ograniczenia

Ważne!

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 27 marca do 9 kwietnia 2021 w naszym kościele może przebywać jednocześnie 23 osób pozostali wierni uczestniczą na zewnątrz kościoła 1,5 m odległości od siebie.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą  maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2021 brzmi:Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Przejdź do paska narzędzi