Ogłoszenia duszpasterskie 18 Niedziela zwykła – 31.07.2016 r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 18 Niedziela zwykła – 31.07.2016 r.

Category : WYDARZENIA

1. Od jutra miesiąc trzeźwości. W miesiącu sierpniu w szczególny sposób chcemy modlić się i angażować w różne dzieła służące trosce o trzeźwość w naszych rodzinach, parafiach, ojczyźnie.

2. Sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych „CUD NAD WISŁĄ W 1920 r., POWSTANIE WARSZAWSKIE W 1944 r. I wielki zryw narodowy i powstanie solidarności w 1980r. Modlimy się za ojczyznę.

3. We wtorek 2 sierpnia możliwość uzyskania odpustu zupełnego „Porcujnkuli”. Warunki: 1)pobożne nawiedzenie bazyliki, sanktuarium lub kościoła parafialnego, połączone z odmówieniem modlitw: Ojcze Nasz i Wierzę W Boga, 2)sakrament pokuty (może być przyjęty wcześniej), 3)komunia święta, 4)modlitwa według intencji ojca świętego.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 8:00, spowiedź od godz. 17:00, pierwsza sobota Nabożeństwo Fatimskie z procesją o godz. 18:00, zmiana tajemnic różańcowych, składka na dzieła Radia Maryja I TV Trwam.

5. W sobotę 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego, różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Kawy Józefy.

6. Radni parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na dokończenie ogrodzenia wokół kościoła. Bóg zapłać.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Czapor Elżbieta 2)Rząsa Janina 3)Weber Małgorzata 4)Papiernik Joanna 5)Błońska Zdzisława 6)Nycz Renata 7)Rejman Barbara 8)Grzesik Teresa.

8. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
1.Mariusz Grzegorz Hipnar syn Adama i Lucyny słowik, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Sabiną Sylwią Tama córka Franciszka i Marii Kurcek, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów. zap. III.

9.Grzegorz Jaworski syn Stanisława i Marii, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów,  z Anną Janik córka Adama i Małgorzaty, stan wolny, ur. w Dębicy, zam. w Rzeszowie, Parafia Św. Józefa Kalasancjusza. zap. II

6. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00, we wtorek o godz. 7:00. Zapraszam.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


źródło: youtube.com


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi