Oczekują naszej pomocy

  • 0

Oczekują naszej pomocy

Category : Komunikaty Kurii

„Jest głód zwykłego chleba, ale i głód miłości, dobroci i troskliwości; ludzie zaś tak bardzo cierpią z powodu wielkiego ubóstwa” – św. Matka Teresa z Kalkuty

Mieszkańcy Czadu nadal oczekują pomocy. Przy parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie w dalszym ciągu trwa zbiórka makulatury, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz budowy studni w Czadzie.

Do tej pory w Czadzie zainstalowano kilkanaście studni głębinowych. Każda kolejna, to marzenie tysięcy Afrykańczyków – Każda studnia w Afryce daje nadzieję i wnosi nowe życie. Można ugasić pragnienie, napoić zwierzęta, uprawiać rolę, przygotować coś do jedzenia – podkreśla ks. Edward Ryfa, polski misjonarz z Czadzie.

Czad to jeden z najuboższych krajów świata. Mieszkańcy od lat borykają się z poważnym niedostatkiem wody. Temperatury w najgorętszych okresach dochodzą do 50 stopni Celsjusza, co wiąże się ze zwiększeniem ryzyka rozwoju wielu chorób.
Przypominamy, że w akcję mogą włączyć się szkoły, instytucje, zakłady pracy, organizacje jak i osoby prywatne. Kontenery na makulaturę stanęły również w kilkudziesięciu parafiach diecezji rzeszowskiej.

Zbiórka prowadzona jest bezterminowo. Zgłoszenia przyjmowane są w Referacie Misyjnym Diecezji Rzeszowskiej. Kontakt: +48 17 852 44 19 wew. 29

Fot. arch. Ks. E. Ryfa, Uroczystość otwarcia studni we wiosce Midiki w Czadzie

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2019 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: za chrześcijańskie wspólnoty. Aby wspólnoty chrześcijańskie – szczególnie te, które są prześladowane – odczuły, że są blisko Chrystusa, a ich prawa były respektowane.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie