Obchody Święta Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

  • 0

Obchody Święta Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Category : Komunikat KEP

Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości będą miały miejsce w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. 

Uroczystości rozpoczną się w sobotę, 27 kwietnia, o godz. 21.00 czuwaniem modlitewnym. Podczas czuwania zaplanowano Drogę Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierdzie darem dla świata”, która będzie transmitowana w TVP 3 oraz TVP Polonia. Centralnym punktem niedzielnego świętowania będzie Msza św. o godz. 10.00 przy ołtarzu polowym pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego, zastępcy przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Święto Miłosierdzia Bożego wpisał do kalendarza liturgicznego najpierw kard. Franciszek Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985), a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła.

Program całonocnego czuwania z 27 na 28 kwietnia 2019:

21:00 Droga Miłosierdzia „Miłosierdzie darem dla świata”
22:15 I Nieszpory Niedzieli Miłosierdzia
22:45 Celebracja: „Weźmijcie Ducha Świętego”
00:00 EUCHARYSTIA
2:15 Różaniec: „Przyjdź Duchu Święty”
4:15 Modlitwa o owocne przeżycie Niedzieli Miłosierdzia

Program dnia 28 kwietnia 2019:

Inspiracją dla ustanowienia Święta Miłosierdzia było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia” (Dz. 299). „Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 699).

Za: www.milosierdzie.pl

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na kwiecień 2019 brzmi:Intencja powszechna: Za lekarzy i personel organizacji humanitarnych, przebywających na obszarach objętych wojną, którzy ryzykują własne życie, by ratować życie innym.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie