Msza Wieczerzy Pańskiej w parafii Strażów

  • 0

Msza Wieczerzy Pańskiej w parafii Strażów

W Wielki Czwartek na godz. 18.00 zgromadzili się bardzo licznie parafianie, liturgiczna służba ołtarza: ministranci, lektorzy. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 w Naszej Parafii Strażów rozpoczęła się uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Liturgia słowa ukazała tajemnicę Paschy Starego Testamentu, obrzęd ustanowienia Eucharystii przekazany przez św. Pawła i opis umywania nóg Apostołom z Ewangelii św. Jana. Ks. Proboszcz wygłosił homilię ukazującą tajemnicę dnia.

Na zakończenie Mszy św. Najświętszy Sakrament został przeniesiony do ciemnicy, gdzie rozpoczęła się adoracja do godz. 20.00 i w Wielki Piątek od 6.00 do nabożeństwa Męki Pańskiej.

Wielki Czwartek to dla kapłanów i Księży biskupów to dzień szczególny. Dzisiaj idziemy do Wieczernika i dotykamy początków naszego powołania.

Obecny rok jest nadzwyczajnym Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia. Uświadamiamy sobie, że w naszej pasterskiej posłudze mamy być „miłosierni jak Ojciec”.

Na zakończenie Mszy św. Księżom złożyli życzenia z racji dnia kapłańskiego przedstawiciele Apostolatu Margaretka, Liturgicznej Służby Ołtarza i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Oto tekst życzeń, które wygłosiła Katarzyna Rejman z KSM.

Wielki Czwartek to dzień, w którym Jezus Chrystus podczas Ostatniej Wieczerzy ustanowił sakrament Eucharystii i sakrament Kapłaństwa. Dziś stajemy w obliczu wielkiej Tajemnicy powołania i wybrania. Pragniemy szczególnie podziękować Chrystusowi za dar Kapłaństwa, a Pasterzy naszej parafii, zapewnić o naszej modlitwie i podziękować za ich trud i pracę duszpasterską.

„Potrzebne mi jest dodatkowe człowieczeństwo – twoje właśnie- mówi Chrystus.

Ja cię wybrałem odwiecznie.

Potrzebny mi jesteś.

Potrzebne mi są twoje ręce, abym mógł dalej błogosławić.

Potrzebne mi są twoje wargi, abym mógł dalej mówić.

Potrzebne mi jest twoje ciało, abym mógł dalej cierpieć.

Potrzebne mi jest twoje serce, abym mógł dalej kochać.

Potrzebny mi jesteś ty, abym mógł dalej zbawiać”.

Poprzez ręce Kapłanów spływa na nas łaska Boża, dlatego dziś prosimy, aby Chrystus uczynił swoich Kapłanów tak wielkimi, aby mogli ogarnąć cały świat, tak silnymi, by mogli go dźwignąć

i pomagać w nieustannym zbawianiu.

Czcigodni Księża !

Codziennie patrzymy na Waszą pracę, troskę i poświęcenie dla powierzonej Wam parafii.
W imieniu Apostolatu Margaretka, Liturgicznej Służby Ołtarza i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży życzymy, aby towarzyszyła Wam bliskość Tego, który was powołał i któremu oddajecie swoje życie. Niech obfitość łask nieustannie się pomnaża przez Chrystusowe „stokroć więcej” i owocuje w ludzkich sercach umacnianiem wiary i głębszym umiłowaniem Boga w naszej parafii.

Szczęść Boże!

« z 2 »

Przejdź do paska narzędzi