Msza św. rezurekcyjna w Parafii Strażów

  • 0

Msza św. rezurekcyjna w Parafii Strażów


W Wielką Niedzielę o 6.00 rano rozpoczęła się uroczysta procesja rezurekcyjna wokół naszego Kościoła. Najświętszy Sakrament niósł i Mszy św. przewodniczył Ks. Proboszcz Edward Wnęk. Po wejściu procesji do świątyni wszyscy odśpiewali radosne “Ciebie Boga wysławiamy”.

Po odśpiewaniu hymnu, Ks. Proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa Najświetniejszym  Sakramentem. W czasie Mszy św. wszyscy śpiewali radosne alleluja prze Ewangelią. Po odśpiewaniu Ewangelii przez Ks. Tadeusz Chmiel,  Ks. Proboszcz wygłosił homilię. Na zakończenie Mszy św. Ks. Proboszcz  złożył Ks. Tadeuszowi i  wszystkim parafianom świąteczne życzenia. Po błogosławieństwie schola parafialna odśpiewał radosne Alleluja.

W Wielką Niedzielę o 6.00 rano rozpoczęła się uroczysta procesja rezurekcyjna wokół Kościoła. Najświętszy Sakrament niósł i Mszy św. przewodniczył Ks. Proboszcz Edward Wnęk. Po wejściu procesji do świątyni wszyscy odśpiewali radosne “Ciebie Boga wysławiamy”. Po odśpiewaniu hymnu,  Ks. Proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. W czasie Mszy św. wszyscy śpiewali radosne alleluja prze Ewangelią. Po odśpiewaniu Ewangelii przez Ks. Tadeusza Chmiel, Ks. Proboszcz wygłosił homilię. Na zakończenie Mszy św. Ks. Proboszcz  złożył  wszystkim parafianom świąteczne życzenia. Po błogosławieństwie schola odśpiewał radosne Alleluja.

« 1 z 2 »

Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi