Msza św. rezurekcyjna w Parafii Strażów

  • 0

Msza św. rezurekcyjna w Parafii Strażów


W Wielką Niedzielę o 6.00 rano rozpoczęła się uroczysta procesja rezurekcyjna wokół naszego Kościoła. Najświętszy Sakrament niósł i Mszy św. przewodniczył Ks. Proboszcz Edward Wnęk. Po wejściu procesji do świątyni wszyscy odśpiewali radosne “Ciebie Boga wysławiamy”.

Po odśpiewaniu hymnu, Ks. Proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa Najświetniejszym  Sakramentem. W czasie Mszy św. wszyscy śpiewali radosne alleluja prze Ewangelią. Po odśpiewaniu Ewangelii przez Ks. Tadeusz Chmiel,  Ks. Proboszcz wygłosił homilię. Na zakończenie Mszy św. Ks. Proboszcz  złożył Ks. Tadeuszowi i  wszystkim parafianom świąteczne życzenia. Po błogosławieństwie schola parafialna odśpiewał radosne Alleluja.

W Wielką Niedzielę o 6.00 rano rozpoczęła się uroczysta procesja rezurekcyjna wokół Kościoła. Najświętszy Sakrament niósł i Mszy św. przewodniczył Ks. Proboszcz Edward Wnęk. Po wejściu procesji do świątyni wszyscy odśpiewali radosne “Ciebie Boga wysławiamy”. Po odśpiewaniu hymnu,  Ks. Proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. W czasie Mszy św. wszyscy śpiewali radosne alleluja prze Ewangelią. Po odśpiewaniu Ewangelii przez Ks. Tadeusza Chmiel, Ks. Proboszcz wygłosił homilię. Na zakończenie Mszy św. Ks. Proboszcz  złożył  wszystkim parafianom świąteczne życzenia. Po błogosławieństwie schola odśpiewał radosne Alleluja.

« 1 z 2 »

Ograniczenia

Od 13 czerwca w świątyni obowiązuje limit –  maks. 50 proc. obłożenia.

Od 26 czerwca w świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Od przyszłej niedzieli nie można będzie skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na czerwiec 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Piękno małżeństwa Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej – aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

Przejdź do paska narzędzi