Modlitwa za bp. Kazimierza Górnego i Rzeszowskie Kaziuki

  • 0

Modlitwa za bp. Kazimierza Górnego i Rzeszowskie Kaziuki

Category : Komunikaty Kurii

4 marca bp Kazimierz Górny obchodził dzień imienin. 7 marca 2021 r. o godz. 9.30 w kościele św. Krzyża w Rzeszowie zostanie odprawiona Msza św. w intencji Dostojnego Solenizanta. Po Eucharystii rozpocznie się kiermasz Rzeszowskie Kaziuki, który potrwa do godz. 12.00.

Począwszy od 2000 r. Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje kiermasz pod nazwą Rzeszowskie Kaziuki inspirowany wileńską tradycją (co roku piekarze i cukiernicy przygotowują piernikowe i czekoladowe serca oraz obwarzanki i precle). Celem kiermaszu jest wsparcie polskiej młodzieży ze Wschodu studiującej w Rzeszowie.

Kiermasz odbywa się zawsze w niedziele (4 marca, albo w niedziele najbliższe tej dacie). W bieżącym roku, podobnie jak w 2020 r., z powodu stanu epidemii kiermasz będzie miał symboliczny charakter.

Co roku Rzeszowskie Kaziuki są okazją do modlitwy w intencji biskupa Kazimierza Górnego, który 4 marca, w liturgiczne wspomnienie św. Kazimierza Królewicza, obchodzi dzień imienin.


Przejdź do paska narzędzi