Komunikaty Kurii – XIII Niedziela Zwykła, 26.06.2016 r.

  • 0

Komunikaty Kurii – XIII Niedziela Zwykła, 26.06.2016 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Zapraszamy na koncert z okazji poświęcenia odrestaurowanego Wielkiego Ołtarza z początku XVII wieku, który odbędzie się w Bazylice OO. Bernardynów w Rzeszowie – 28 czerwca 2016 r. (wtorek) o godz. 19.00. Wystąpią: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, Chór Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz soliści. W programie pieśni maryjne. Wstęp wolny.

2. W sobotę, 2 lipca zapraszamy do Sanktuarium w Tarnowcu obrońców życia, tych wszystkich, którzy szanują życie i pragną je chronić we wszelkich okolicznościach. Rozpoczęcie o godz. 9.00., a o godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. bpa Edwarda Białogłowskiego.

3. Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem Sekretariatu Episkopatu zwraca się z apelem do wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o dołączanie do grona honorowych dawców krwi. W czasie wakacji szczególnie rośnie zapotrzebowanie na dawców krwi. W związku z powyższym publiczna służba zdrowia prosi o wsparcie ze strony osób wierzących, które chciałyby w najbliższym czasie oddać swoją krew na potrzeby lecznictwa w okresie letnim. Informacje: https://www.rckk.rzeszow.pl/

4. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie zaprasza w sobotę 2 lipca w godz. 12.00-20.00 do Parku Kultury i Wypoczynku „Bulwary” w Rzeszowie na „Targi ekonomii społecznej” w formie rodzinnego pikniku, by promować ideę przedsiębiorczości społecznej oraz lokalne i regionalne produkty oraz usługi wytwarzane m.in. przez Warsztaty Terapii Zajęciowej i Zakłady Aktywności Zawodowej. Prosimy o zachęcenie wiernych do udziału w tym wydarzeniu.

5. Stowarzyszenie „Szczęśliwy Dom” im Wiktorii i Józefa Ulmów z Dziećmi zaprasza na Bezalkoholowy Piknik Rodzinny i VIII Rzeszowski Bieg Ojców, który odbędzie się w niedzielę, 3 lipca 2016 r. na Bulwarach Rzeszowskich. W programie: 14.30 – Program artystyczny, zabawy i rozgrywki sportowe, 17.30 – Bieg Ojców na dystansie 1200 m.

6. Zapraszamy na Uroczystość Odpustową św. Jana z Dukli w Hucie Polańskiej, w niedzielę, 3 lipca 2016 r. o godz. 14.00. Uroczystej koncelebrze przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. dr Sławomir Zych, z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Uroczystość uświetni Zespół Muzyczny z Zabierzowa.

7. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Studia te są dwustopniowe: licencjackie i magisterskie. Istnieje też możliwość zdobycia przygotowania pedagogicznego (na drugim stopniu). Prosimy o przekazanie tej informacji w ramach ogłoszeń parafialnych oraz wywieszenie plakatu w gablotce przy kościele. Ks. Biskup Ordynariusz zachęca do promocji tego kierunku ze względu na umiejscowienie powyższych studiów w naszym Instytucie Teologiczno-Pastoralnym (jest to ważne w realizacji wymagań projektu unijnego).

8. Do kościołów stacyjnych Roku Miłosierdzia, w których można zyskać odpust zupełny zostały dołączone Sanktuarium Matki Bożej w Tarnowcu oraz kościół p.w. Matki Bożej Niepokalanej w Desznicy (od 29 czerwca 2016 do 26 sierpnia.2016 r.).

9. Informujemy, że w tym roku aplikaty ze zmianami duszpasterskimi zostaną przekazane 18 sierpnia, natomiast objęcie nowym parafii – do 25 sierpnia 2016 r.

Share Button

Leave a Reply

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Bez limitu wiernych w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.

Od soboty 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby

Zniesienie obostrzeń obejmie kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie