Komunikaty Kurii – XII Niedziela Zwykła, 19.06.2016 r.

  • 0

Komunikaty Kurii – XII Niedziela Zwykła, 19.06.2016 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Przesyłamy „Zaproszenie do udziału w Światowych Dniach Młodzieży skierowane przez biskupów do polskiej młodzieży”. Tekst zaproszenia należy odczytać w ramach ogłoszeń w niedzielę, 19 czerwca.

2. Zapraszamy na czuwanie modlitewne w sobotę 18 czerwca do parafii bł. Karoliny w Rzeszowie na godz. 18:00. Program czuwania: Msza św. z Nowenną do bł. Karoliny Kózki, konferencja pt. „Model Creighton jako narzędzie diagnostyczne w naprotechnologii” – Anna Kozyra instruktor naprotechnologii; świadectwa małżeństw, którym urodziły się dzieci dzięki naprotechnologii; adoracja Najświętszego Sakramentu; poczęstunek w Centrum Duszpasterskim. Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo: www.bl-karolina.eu

3. Duszpasterstwo Ludzi Pracy Diecezji Rzeszowskiej zaprasza w niedzielę, 19 czerwca, na godz. 17.00, do kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki na osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (dojazd od ul. Architektów lub ul. Przemysłowej) na Mszę św. wotywną oraz nowennę za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki, połączoną z uczczeniem Jego relikwii. Bezpośrednio po Mszy św. konferencję wygłosi ks. prof. zw. dr hab. Jan Przybyłowski – wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Temat wykładu: Sprawiedliwość w Kościele i demokracji. Po wykładzie zachęcamy do dyskusji.

4. Sanktuarium św. Ojca Pio w Terliczce zaprasza w poniedziałek 20 czerwca na godz. 17.00 na uroczystość powitania relikwii (Habit, Rękawiczka i Chusta), których za życia używał O. Pio. Relikwie odwiedziły w Polsce już 11 miast. W programie: 17.00 – powitanie relikwii i nabożeństwo intencyjne, 18.00 – Msza św. 19.00-24.00 – czuwanie modlitewne. Zapraszamy do udziału.

5. Parafia św. Józefa w Rzeszowie – Zwięczycy zaprasza mężczyzn na „Noc stawania w wyłomie” w piątek, 24 czerwca. Początek o godz. 20.00, zakończenie Eucharystią o godz. 24.00.

6. Dom Diecezjalny Tabor oraz Wspólnota „Miriam” Odnowa w Duchu Świętym zapraszają 25 czerwca, godz. 18,00 do Domu Diecezjalnego Tabor na „Wieczory Charyzmatyczne”. W programie konferencja, Eucharystia, uwielbienie Boga, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, świadectwa.

7. W sobotę, 2 lipca zapraszamy do Sanktuarium w Tarnowcu obrońców życia, tych wszystkich, którzy szanują życie i pragną je chronić we wszelkich okolicznościach. Niech będzie to okazja do zorganizowania pielgrzymki do tarnowieckiej świątyni – Kościoła Stacyjnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz do modlitwy przy Kalwarii Dzieci Nienarodzonych, w celu wynagrodzenia za grzechy, które sprzeciwiają się życiu. Rozpoczęcie o godz. 9.00., a o godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. bpa Edwarda Białogłowskiego.

8. W ostatnich dniach do każdej parafii Księża Przewodnicy dostarczyli plakaty informujące o 39. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Bardzo prosimy czcigodnych Księży Proboszczów, aby w ramach ogłoszeń parafialnych zachęcili swoich parafian do udziału w tej formie rekolekcji. Informacje o pielgrzymce można uzyskać u Księży Przewodników i na stronie: www.pielgrzymka.rzeszow.pl. Przesyłamy również zaproszenie do diecezjan skierowane przez Ks. Biskupa (do odczytania wiernym).

9. Darmowe bilety na ŚDM. Istnieje możliwość wyjazdu na czuwanie modlitewne z papieżem Franciszkiem i Mszę św. podczas Światowych Dni Młodzieży (30 i 31 lipca) bez uprzedniej rejestracji i zakupu pakietu pielgrzyma. Dla grup lub pielgrzymów indywidualnych przewidziane są miejsca w sektorach zamkniętych i sektorze otwartym. Można zamówić darmowe bilety wstępu na Campus Misericordiae do sektorów zamkniętych. W celu ich zdobycia proszę zgłosić taką potrzebę mailowo na adres zapisyrzeszow@gmail.com, telefonicznie na nr 737900860. Zamówienia należy składać do 04.07.2016 r. Przy zgłoszeniach grup pielgrzymów organizatorzy ŚDM proszą o podanie środka transportu do Krakowa w celu usprawnienia organizacji parkingów. Istnieje także możliwość udziału księży w tym czuwaniu bez rejestracji (miejsce – za sektorem kapłańskim) – należy zabrać ze sobą celebret, dowód osobisty, albę i stułę.

10. Informujemy, że w ostatnich dniach zmarli dwaj kapłani naszej diecezji: Ks. Ryszard Kiwak – penitencjarz w parafii Wszystkich Świętych w Kolbuszowej i Ks. Ryszard Dołek – wikariusz z parafii św. Rocha w Rzeszowie (eksporta w piątek o 18.00 w Rzeszowie-Słocinie; pogrzeb w sobotę o 10.00 w kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie). Zgodnie z dekretem Księdza Biskupa prosimy o odprawienie po jednej Mszy św. w ich intencji.

11. Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem Sekretariatu Episkopatu zwraca się z apelem do wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o dołączanie do grona honorowych dawców krwi. W czasie wakacji rośnie zapotrzebowanie na dawców krwi. W tym czasie, wielu stałych dawców – w tym studentów i młodzieży – wyjeżdża poza miejsce zamieszkania i nauki, co powoduje wydatne zmniejszenie się ilości ofiarowanej krwi. W związku z powyższym publiczna służba krwi prosi o wsparcie ze strony osób wierzących, które chciałyby w najbliższym czasie oddać swoją krew na potrzeby lecznictwa w okresie letnim. Informacje na stronie: www.rckk.rzeszow.pl

 

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Katolicy w Chinach. Módlmy się, aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie