Komunikaty Kurii – V NIEDZIELA ZWYKŁA, 09.02.2020 roku

  • 0

Komunikaty Kurii – V NIEDZIELA ZWYKŁA, 09.02.2020 roku

Category : Komunikaty Kurii

We wtorek, 11 lutego, obchodzimy XXVIII Światowy Dzień Chorego. Wszystkich zachęcamy do zapoznania się z Orędziem papieża Franciszka. Centralne uroczystości diecezjalne pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby, odbędą się w tym dniu o godz. 9.00 w sanktuarium Pani Rzeszowa – bazylice OO. Bernardynów. Katolickie Radio „Via” przeprowadzi transmisję z tych uroczystości.

2. Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie, zaprasza chłopców, uczniów szkół średnich, członków LSO oraz innych grup i stowarzyszeń kościelnych, studentów oraz wszystkich stawiających sobie pytanie o kształt swojego życia na dzień skupienia dla rozeznających powołanie. Będzie on miał miejsce w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie w niedzielę 23 lutego 2020 roku. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

3. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza przypomina, że 29 lutego 2020 r. (sobota) w parafii pw. Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes w Rzeszowie o godz. 15.00 biskup Jan Wątroba udzieli błogosławieństwa lektorskiego kandydatom, którzy ukończyli diecezjalny lub dekanalny kurs lektorski.

4. Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury, ośrodek prowadzony przez księży jezuitów organizuje warsztaty dla spowiedników i kierowników duchowych. Trzydniowe szkolenie jest skierowane do kapłanów, sióstr zakonnych i osób świeckich, które towarzyszą duchowo innym osobom. Zajęcia poprowadzi dwoje psychologów, psychoterapeutów: ks. dr Tomasz Liszewski i dr Monika Guzewicz. Zapisy i szczegóły spotkania na stronie: http://eccc.pl/programy-i-zapisy/sesje-i-warsztaty/warsztaty-dla-spowiednikow-i-kierownikow-duchowych.

5. Duszpasterstwo Młodzieży, zaprasza na „Nieszpory za Rzeszów” połączone z katechezą sakramentalną. Najbliższe w środę, 12 lutego o godz. 20.00 w rzeszowskiej Farze.

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Katolicy w Chinach. Módlmy się, aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie