Komunikaty Kurii – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 29.03.2020 roku

  • 0

Komunikaty Kurii – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 29.03.2020 roku

Category : Komunikaty Kurii

Odpowiadając na apel papieża Franciszka proszącego o modlitwę w intencji całej ludzkości zagrożonej pandemią, wzywamy wszystkich wiernych, a szczególnie członków Żywego Różańca, do solidarnej modlitwy różańcowej w swoich domach i rodzinach. Niech poszczególne parafialne Róże Różańcowe podzielą sobie każdy dzień tygodnia w taki sposób, by całe dni były wypełnione modlitwą różańcową. Niech to będzie nasz wielkopostny dar złożony Bogu w tym trudnym czasie.

2. W najbliższą sobotę, 28 marca br., TVP Rzeszów przeprowadzi z kościoła św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie transmisję nabożeństwa ku czci św. Charbela. Początek o godz. 19.00. Uczestnicząc za pośrednictwem TVP Rzeszów w tym nabożeństwie będziemy mogli prosić tego sławnego świętego o ochronę naszych rodzin, o zdrowie dla zakażonych wirusem, o przerwanie zgubnych skutków epidemii, a nade wszystko o przemianę naszych serc. Serdecznie zapraszamy.

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Więcej osób w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.


Od 17 maja 2020 r. liczba uczestników w okresie epidemii (według nowych przepisów rządowych) na Mszy św. w naszym kościele wynosi 46 osób wewnątrz kościoła.
Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki oraz zachować bezpieczną odległość 2 metrów. Na zewnątrz kościoła można się gromadzić według ustalonych norm zgromadzeń i włączyć się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie