Komunikaty Kurii – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA, 24 listopada 2019 roku

  • 0

Komunikaty Kurii – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA, 24 listopada 2019 roku

Category : Komunikaty Kurii

1. Katolickie Radio VIA świętuje w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia. Z tej okazji będzie sprawowana dziękczynna Msza święta 28 listopada o godz. 18.00 w kościele pw. św. Rocha w Rzeszowie (transmisja na antenie), a po niej spotkanie jubileuszowe w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym.

2. Zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny będzie obchodzona ipsa die tj. w niedzielę, 8 grudnia br.

3. Instytut Teologiczno-Pastoralny, Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie, Wydział Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na X Seminarium Organowe dla Organistów, Dyrygentów, Muzyków kościelnych, które odbędzie się 30 listopada 2019 r. w Rzeszowie w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym. Początek godz. 9.00. Zakończenie 14.30.

4. W lipcu 2020 r. Instytut Nauk Biblijnych KUL wraz z Domem Diecezjalnym “Tabor” w Rzeszowie współorganizuje dwie sesje biblijne, “Pascha Jezusa” w Ziemi Świętej oraz “Paweł w Koryncie” w Grecji. Obie sesje przeznaczone są dla kapłanów oraz świeckich liderów wspólnot i ruchów kościelnych. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie szkola-dabar.pl.

5. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza w czasie ferii zaprasza do uczestnictwa w kursach animatorskich i lektorskich, które odbędą się w domach rekolekcyjnych w Kotani i Zaczerniu. Zapisy rozpoczynają się 23 listopada. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: lsorzeszow.pl.

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Bez limitu wiernych w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.

Od soboty 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby

Zniesienie obostrzeń obejmie kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie