Komunikaty Kurii na XXXIII Niedzielę Zwykłą, 19.11.2017 r.

  • 0

Komunikaty Kurii na XXXIII Niedzielę Zwykłą, 19.11.2017 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W związku ze zbliżającą się I rocznicą Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, by przypomnieć sobie na nowo powagę, wielkość i treść złożonego wówczas ślubowania i wynikających z niego zobowiązań, Episkopat Polski zachęca do odmawiania, przez kolejne dziewięć dni, począwszy od piątku 17 listopada, nowenny, która przed rokiem poprzedziła proklamację Aktu, a w Uroczystość Chrystusa Króla odmówienie Aktu na zakończenie wszystkich Mszy św. Tekst nowenny, który był używany w ubiegłym roku, przesyłamy elektronicznie (w ubiegłym roku był przesłany w formie książkowej), z zachętą do wydrukowania poszczególnych dni i wykorzystania w czasie nowenny przed uroczystością Chrystusa Króla. Przesyłamy także wydrukowany tekst Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

2. W niedzielę, 19 listopada przeżywać będziemy I Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Zachęcamy do zorganizowania spotkania Parafialnego Zespołu Caritas, Szkolnego Koła Caritas i inicjatyw charytatywnych. Zachęcamy do odczytania w czasie Mszy św. Orędzia Ojca Świętego Franciszka na ten dzień.

3. DD „Tabor” zaprasza 21 listopada 2017 r. o godz. 19.15 na katechezę audiowizualną: „Przynieść ukojenie po stracie dziecka”. Gościem spotkania będzie: psycholog Ewa Rybka-Oktaba. W czasie katechezy będzie zapewniona opieka nad dziećmi. Spotkanie odbędzie się w dużej auli budynku C, przy Domu Diecezjalnym Tabor, ul. Połonińska 25.

4. Prosimy o zgłaszanie do 24 listopada br. kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., którzy mogliby posługiwać w parafii. W piśmie prosimy podać podstawowe dane personalne oraz opinię o kandydacie.

5. W sobotę, 25 listopada odbędzie się w Instytucie, przy ul. Witolda 11a, spotkanie Rady Kapłańskiej o godz. 9.30 i Rady Ekonomicznej o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy.

6. Wydział Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego i Diecezjalne Studium Organistowskie zaprasza na VIII Seminarium dla muzyków kościelnych i organistów, które odbędzie się 25 listopada 2017 r. Początek o godzinie 9.00 – Msza święta w Kościele Matki Bożej Saletyńskiej, część wykładowa w Sali Koncertowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Szczegóły w materiałach formacyjnych.

7. W niedzielę, 26 listopada Uroczystość Chrystusa Króla – święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM-u. Zapraszamy kapłanów, członków Akcji Katolickiej i KSM-u oraz wszystkich wiernych do udziału w centralnej uroczystości w Katedrze: o godz. 11.30 – przygotowanie; o godz. 12.00 – Msza św. Na zakończenie uroczystości Ks. Biskup w I rocznicę ponowi Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

8. W dniach 26-29 listopada odbędą się w Ośrodku Caritas w Myczkowcach rekolekcje dla kapłanów. Rozpoczęcie w niedzielę, o godz. 18.00, zakończenie w środę przed południem.

9. Informujemy, że Diecezjalny Kongres Trzeźwości odbędzie się w sobotę, 9 grudnia br. W programie: godz. 9.00 Msza św. w kościele św. Rocha w Rzeszowie pod przewodnictwem bp. Tadeusza Bronakowskiego, przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości; o godz. 10.30 Konferencja w Instytucie: 10.30-13.35 – wykłady, 13.35 – przerwa obiadowa, 14.30 – debata panelowa, podsumowanie kongresu. Prosimy o zachęcenie wiernych do udziału, zwłaszcza członków grup. Jeżeli w parafii istnieją grupy Apostolstwa Trzeźwości to prosimy o wydelegowanie przedstawicieli do udziału w Kongresie oraz zgłoszenie ich udziału telefonicznie: ks. Grzegorz Kot, tel. 730 535 717. Przesyłamy plakat z programem kongresu.

10. DD „Tabor” zaprasza na film „Przez śmiech do lepszego małżeństwa”. Projekcja trzech części filmu odbędzie się o godz. 17.00: 19 listopada (cz. I), 26 listopada (cz. II) i 3 grudnia (cz. III).

11. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza od 17 listopada na film „Sprawa Chrystusa”. Film, twórców takich kultowych produkcji, jak „Bóg nie umarł” i „Czy naprawdę wierzysz?”, został oparty na bestsellerowej książce Lee Strobla „Sprawa Chrystusa”, będącej dziennikarskim śledztwem w sprawie dowodów na życie, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

12. DD „Tabor”, przy ul. Połonińskiej 25, zaprasza w dniach 15-17 grudnia 2017 r. na rekolekcje pt.: „Z ziemi Egipskiej do ziemi Obiecanej”, którym będzie przewodniczył o. Józef Witko OFM – franciszkanin, znany i ceniony duszpasterz. Pomógł już rzeszom ludzi zagubionych i opętanych w odnalezieniu drogi do Nieba. Zapisy: www.tabor.rzeszow.pl

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Bez limitu wiernych w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.

Od soboty 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby

Zniesienie obostrzeń obejmie kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie