Komunikaty Kurii na XXXIII Niedzielę Zwykłą, 17 listopada 2019 roku

  • 0

Komunikaty Kurii na XXXIII Niedzielę Zwykłą, 17 listopada 2019 roku

Category : Komunikaty Kurii

1. „Drodzy przyjaciele, czy chcecie podźwignąć Kościół? Padnijcie na kolana! To jedyny sposób!” (Kard. R. Sarah). Wszystkich kapłanów zapraszamy do uczestnictwa w adwentowym dniu skupienia, według następującego porządku: sobota 30.11.2019 godz. 10.00 – parafia Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim, godz. 14.00 – Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu; poniedziałek 02.12.2019 – godz. 15.00 – Dom Diecezjalny Tabor, godz. 19.00 – Dom Diecezjalny Tabor.

2. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza do kaplicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie – 24 listopada 2019 r., na Mszę św., na godz. 10.30. W tym dniu będziemy przeżywać tzw.: “niedzielę formacyjną dla pracowników służby zdrowia”. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji zmarłych pracowników służby zdrowia. Księży kapelanów spoza Rzeszowa, prosimy o zorganizowanie w kaplicach szpitalnych podobnej formy modlitwy za zmarłych.

3. W sobotę 23 listopada 2019 r. o godz.10:00 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej.

4. Rzeszowski Teatr Muzyczny “Olimpia” zaprasza na wieczór andrzejkowy pt. “Co nam zostało z tych lat” z przedwojennymi i powojennymi piosenkami 30 listopada 2019 r. o godz.18.00 na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego 83. Informacje na stronie Estrady Rzeszowskiej.

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Bez limitu wiernych w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.

Od soboty 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby

Zniesienie obostrzeń obejmie kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie