Komunikaty Kurii na XXXII Niedzielę Zwykłą, 12.11.2017 r.

  • 0

Komunikaty Kurii na XXXII Niedzielę Zwykłą, 12.11.2017 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W Święto Niepodległości, 11 listopada, zapraszamy na Mszę św. do rzeszowskiej Fary o godz. 10.00, a po niej na uroczystości patriotyczne przy pomniku Leopolda Lisa – Kuli. Zapraszamy do modlitwy za Ojczyznę, udział w patriotycznych uroczystościach i prosimy o wywieszenie flag.

2. W niedzielę, 12 listopada, będziemy przeżywać IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Z tej racji prosimy o zbiórkę ofiar do puszek. Zebrane ofiary przekazujemy do Kurii.

3. Rodzina Jednego Serca Jednego Ducha zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w niedzielę, 12 listopada 2017 r., o godz. 16.00 na Rynku Rzeszowskim. W przypadku niepogody Koncert odbędzie się w kościele farnym.

4. Przypominamy Czcigodnym Księżom, że zbliża się ostateczny termin składania podpisów w ramach inicjatywy “Zatrzymaj Aborcję” (15 listopada). W związku z tym bardzo prosimy, aby wszystkie zebrane podpisy odesłać najpóźniej do końca nadchodzącego tygodnia na adres: Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”, ul. Ogrodowa 28/30 lok. 104, 00-896 Warszawa. Więcej informacji na stronie: www.zatrzymajaborcje.pl.

5. W poniedziałek, 13 listopada o godz. 10.00 odbędą się egzaminy proboszczowskie w DD „Tabor”.

6. Zapraszamy Siostry zakonne do udziału w spotkaniu formacyjnym, które odbędzie się
w poniedziałek 13 listopada u OO. Bernardynów w Rzeszowie o godz. 9.00 i w Jaśle – Farze o godz. 15.00. Eucharystii o godz. 10.00 w Rzeszowie przewodniczył będzie Biskup Ordynariusz Jan Wątroba.

7. Spotkanie Księży Przewodników Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się w poniedziałek, 13 listopada br., o godz. 15:30 w parafii św. J.S. Pelczara w Rzeszowie.

8. Diecezjalny Duszpasterz APDC ks. Józef Kłosowski zaprasza chętnych do udziału w Dniu Skupienia dla Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, który odbędzie się w sobotę, 18 listopada br. w Domu Diecezjalnym “Tabor”. Początek o godz. 7.30. Więcej informacji oraz zapisy: tel. 692 119 584. Koszt uczestnictwa z całodniowym wyżywieniem: 70 zł.

9. W sobotę, 18 listopada, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, patronki naszej diecezji. Zapraszamy na Mszę św. do kościoła bł. Karoliny w Rzeszowie na godz. 17.00.

10. W niedzielę, 19 listopada przeżywać będziemy I Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Zachęcamy, aby w tygodniu poprzedzającym ten dzień odbyły się spotkania formacyjne i informacyjne dla grup i parafian, dla podjęcia dzieł miłosierdzia
i ewangelizacji ubogich. Materiały na stronie Kongregacji9 ds. Nowej Ewangelizacji: www.pcpne.va.
Przesyłamy Orędzie Ojca Świętego Franciszka na ten dzień do duszpasterskiego wykorzystania.

11. W sobotę, 25 listopada odbędzie się w Instytucie, przy ul. Witolda 11a, spotkanie Rady Kapłańskiej o godz. 9.30 i Rady Ekonomicznej o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy.

12. DD „Tabor” zaprasza na film „Przez śmiech do lepszego małżeństwa”. Projekcja trzech części filmu odbędzie się o godz. 17.00: 19 listopada (cz. I), 26 listopada (cz. II) i 3 grudnia (cz. III).

13. Informujemy, że Diecezjalny Kongres Trzeźwości odbędzie się w sobotę, 9 grudnia br. W programie: godz. 9.00 Msza św. w kościele św. Rocha w Rzeszowie pod przewodnictwem bp. Tadeusza Bronakowskiego, przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości; o godz. 10.30 Konferencja w Instytucie: 10.30-13.35 – wykłady, 13.35 – przerwa obiadowa, 14.30 – debata panelowa, podsumowanie kongresu. Serdecznie zapraszamy.

14. Referat Misyjny przypomina, że trwa zbiórka makulatury na studnie w Czadzie. Dziękujemy parafiom, które już włączyły się w tę akcję, a inne parafie, które nie mogą się zdecydować zachęcamy do współpracy ze szkołami. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Danielem Nowakiem 603 752 903.

15. W dniach 10-12 listopada odbędzie się w Rzeszowie akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod nazwą: „Piotr i inni potrzebują Twojej pomocy”. Zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS. Szczegółowe informacje na załączonym informatorze. Prosimy o zachęcenie wiernych do udziału w tej akcji.

16. Kino „Zorza’ w Rzeszowie zaprasza od 17 listopada na film „Sprawa Chrystusa”. Film, twórców takich kultowych produkcji, jak „Bóg nie umarł” i „Czy naprawdę wierzysz?”, został oparty na bestsellerowej książce Lee Strobla „Sprawa Chrystusa”, będącej dziennikarskim śledztwem w sprawie dowodów na życie, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Katolicy w Chinach. Módlmy się, aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie