Komunikaty Kurii na XXXII Niedzielę Zwykłą, 10 listopada 2019 roku

  • 0

Komunikaty Kurii na XXXII Niedzielę Zwykłą, 10 listopada 2019 roku

Category : Komunikaty Kurii

1. 11 listopada przeżywamy Narodowe Święto Niepodległości. Prosimy o modlitwę w intencji Ojczyzny. Centralne uroczystości będą miały miejsce w Rzeszowie. Rozpoczną się one celebracją Mszy świętej za Ojczyznę w kościele Farnym o godz. 10.00. Przewodniczyć jej będzie biskup Jan Wątroba. Po Eucharystii nastąpi przemarsz na Plac Wolności i odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego.

2. Jan Budziaszek i Fundacja Jednego Serca Jednego Ducha zapraszają na koncert “Rzeszów Śpiewa Patriotycznie” 11 listopada 2019 r. o godz. 15.00 na Rynku Rzeszowskim. Wstęp wolny.

3. W dniach 12-15 listopada br. w naszej diecezji odbędą się katechezy wzorcowe w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Na stronie wydziału katechetycznego (www.wk.rzeszow.pl) są materiały dotyczące katechez ze szczegółowym harmonogramem.

4. 16 listopada odbędzie się Ogólnopolskie Sympozjum Katechetyczne „Medycyna personalizowana dla katechetów i nauczycieli”. Szczegółowy program na stronie www.katechetyka.eu.

5. Etap szkolny Olimpiady Teologii Katolickiej został przeniesiony na 4 grudnia br.

6. W związku z III Światowym Dniem Ubogich przypadającym w dniu 17 listopada, Caritas  Diecezji Rzeszowskiej nawiązując do październikowych spotkań z PZC przypomina i prosi o zorganizowanie tego dnia w parafii. Każda parafia otrzymała Torby Charytatywne  z hasłem dnia z Psalmu 9,19 „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”.

7. W sobotę, 16 listopada br. spotkanie Rady Kapłańskiej oraz Rady Ekonomicznej.

8. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na spotkania modlitewne „Nieszpory za Rzeszów” w każdą drugą środę miesiąca do rzeszowskiej fary o godz. 20.00. Podczas liturgii będą głoszone katechezy na temat sakramentów. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 13 listopada br.

9. KSM Diecezjalny i Fundacja Serce, zaprasza na obóz narciarski w Krynicy Górskiej w bardzo atrakcyjnej cenie. Szczegóły i zapisy na www.ksm.rzeszow.pl.

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Bez limitu wiernych w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.

Od soboty 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby

Zniesienie obostrzeń obejmie kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie