Komunikaty Kurii na XXX Niedzielę Zwykłą, 29.10.2017 r.

  • 0

Komunikaty Kurii na XXX Niedzielę Zwykłą, 29.10.2017 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W sobotę, 28 października odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej Diecezji Rzeszowskiej w Instytucie Teologiczno – Pastoralnym, przy ul. Witolda 11A, początek godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy.

2. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Prosimy o zachęcenie wiernych do modlitwy za zmarłych i przypomnienie zasad dotyczących uzyskiwania odpustów. Kapłanów i mieszkańców Rzeszowa zapraszamy na Msze św. na cmentarzach: 1 listopada o godz. 14.00, a 2 listopada na cmentarzu przy ul. Targowej o godz. 17.00.

3. Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 3-5 listopada 2017 r. w Domu Diecezjalnym „Tabor”, ul. Połonińska 25 w Rzeszowie.

4. Zapraszamy w niedzielę, 5 listopada, na uroczystość odpustową św. Huberta w Hucie Polańskiej. Mszy św. odpustowej o godz. 11.00 przewodniczy JE Biskup Kazimierz Górny.

5. W niedzielę, 12 listopada, będziemy przeżywać IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Przesyłamy materiały przekazane przez „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” do duszpasterskiego wykorzystania.

6. Kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych odbywać się będzie w dniach 7-10 listopada 2017. Rozpoczęcie o godz. 16.00. Plan zajęć Kursu oraz wykaz wymaganych dokumentów zamieszczone są na stronie internetowej Instytutu: http://www.instytut.diecezja.rzeszow.pl.

7. Informujemy, że kongregacje rejonowe dla wszystkich kapłanów, poświęcone tematyce nowego roku duszpasterskiego oraz sprawom trzeźwości i profilaktyki zdrowotnej, odbędą się w sobotę, 4 listopada: o godz. 9.00 w DD Tabor w Rzeszowie i o godz. 13.00 w Parafii Jasło – Fara. Serdecznie zapraszamy.

8. W kościele pw. św. Jadwigi w Rzeszowie od listopada o godz. 18.00 będą odprawiane Msze św. w języku angielskim – w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca natomiast w drugą i czwartą niedzielę – w języku ukraińskim.

9. Kino Zorza w Rzeszowie zaprasza w listopadzie na Festiwal Filmów Chrześcijańskich „Arka”. Będzie można obejrzeć osiem nigdy dotąd nie pokazywanych w naszym kraju filmów, m.in. „Sprawa Chrystusa” (pokaz przedpremierowy), „Ziemia bezdomnych” (po filmie spotkanie z reżyserem) czy „Życie brata Rogera”. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

10. Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości przekazuje dla Księży Proboszczów i Wikariuszy „Informator” – gdzie i u kogo szukać pomocy w sprawach uzależnień. Informator zawiera podstawowe dane adresowe. Prosimy o przyjęcie i duszpasterskie wykorzystanie tego informatora.

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na grudzień 2018 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, w dialogu z kulturami..

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie