Komunikaty Kurii na XXX Niedzielę Zwykłą, 27 października 2019 roku

  • 0

Komunikaty Kurii na XXX Niedzielę Zwykłą, 27 października 2019 roku

Category : Komunikaty Kurii

1. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Kapłanów i mieszkańców Rzeszowa zapraszamy na Msze święte na cmentarzach: 1 listopada o godz. 14.00 na Wilkowyi, a 2 listopada na cmentarzu przy ul. Targowej o godz. 17.00. Katolickie Radio „Via” przeprowadzi transmisję z tych uroczystości.

2. W celu promowania wśród dzieci i młodzieży kultury chrześcijańskiej oraz przeciwstawiając się obcym naszej kulturze wzorcom zachowań, organizujmy i popierajmy dobre inicjatywy. Do nich zaliczyć należy organizowanie w wielu miejscach naszej diecezji tzw. „Bale Wszystkich Świętych”.

3. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie informuje, że tegoroczny Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym przypadający na 10 listopada będzie poświęcony sytuacji chrześcijan w Sudanie Południowym.

4. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza informuje, że w sobotę 30 listopada o godz. 15.00 w Gorlicach w parafii Narodzenia NMP, biskup Jan Wątroba udzieli błogosławieństwa lektorskiego. Księży, którzy chcą zgłosić ministrantów do błogosławieństwa proszeni są o kontakt z ks. Michałem Piętką – tel. 698 397 164. Kolejne błogosławieństwo jest zaplanowane w Rzeszowie w miesiącu marcu. Dokładny termin będzie podany bliżej uroczystości.

5. Ośrodek Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny Caritas w Myczkowcach zaprasza na rekolekcje kapłańskie. Rekolekcje odbędą się w dniach od 24 do 27 listopada tj. od niedzieli Chrystusa Króla do środy włącznie. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz TChr. Zgłoszenia są przyjmowane w Ośrodku w Myczkowcach: tel. 13 461 83 70, 605 106 755 lub przez e-mail: myczkowce@myczkowce.org.pl

6. Muzeum Regionalne w Jaśle wraz z rzeszowskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza na wystawę z okazji Narodowego Dnia Pamięci Duchownych Niezłomnych pt. „Błogosławiony Ksiądz Władysław Findysz – kapłan i męczennik (1907-1964)”. Wystawa będzie eksponowana do 13 grudnia 2019 r. przy kościele kolegiackim (Farnym) w Jaśle.

7. Grupa Teatralna Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa serdecznie zaprasza na spektakl o życiu Rozalii Celakówny pt. „Idę śladami Króla królów i Pana panów”. Przedstawienie odbędzie się w dniu 3 listopada 2019 r. (niedziela) o godz. 18.15 w auli A-1 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana 16 C w Rzeszowie. Wstęp wolny.

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Bez limitu wiernych w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.

Od soboty 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby

Zniesienie obostrzeń obejmie kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie