Komunikaty Kurii na XXVII Niedzielę Zwykłą, 6 października 2019 roku

  • 0

Komunikaty Kurii na XXVII Niedzielę Zwykłą, 6 października 2019 roku

Category : Komunikaty Kurii

1) Kongregacja księży dziekanów i wicedziekanów odbędzie się w czwartek, 10 października br. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Natomiast kongregacje kapłańskie odbędą się w sobotę, 19 października br. w Rzeszowie (g. 9.00-12.00 DD Tabor) oraz w Jaśle (g. 13.00-16.00 Aula przy kościele Farnym).

2) 13 października przypada Dzień Imienin biskupa Edwarda Białogłowskiego. Pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach.

3) W związku z dniem św. Łukasza, Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich kapelanów i środowisko medyczne w niedzielę, 20 października 2019 r., na godz. 15.00 do kościoła parafialnego w Mrowli na wspólną modlitwę w intencji pracowników służby zdrowia. Niech w trakcie tego spotkania szczególnie wybrzmi szczere słowo: „Dziękujemy…” – za wszelkie utrudzenie i zaangażowanie środowiska medycznego diecezji rzeszowskiej w niesieniu ulgi osobom chorym i cierpiącym. Mszy św., o godz. 15:00 będzie przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba.

4) Katolicka grupa Odnowy w Duchu Świętym Miriam zaprasza na kolejny Wieczór Charyzmatyczny, z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy i ciała, który odbędzie się w dniu 9 października w DD Tabor przy ul. Połonińskiej 25 w Rzeszowie.

5) Duszpasterstwo przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie wraz z Diecezjalnym Duszpasterstwem Rodzin zaprasza na Mszę św. z modlitwą o dar potomstwa i z modlitwą o błogosławieństwo dla matek oczekujących dzieci w dniu 10 października odbywającą się w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie. O godz. 17.30 różaniec, 18.00 Msza Święta, 18.40 adoracja z modlitwą.

6) KSM diecezjalny organizuje szkolenia z myślą o grupach parafialnych:

– Szkolenia dla muzycznych (gitarowe, ćwiczenia wokalne, dobór pieśni) pierwsze z 6 spotkań 11-13.10.2019 r.

– Szkolenia na zastępowych KSM (formacja duchowa i umiejętności organizacji grup w parafiach, dla młodzieży od 16 roku życia): termin 1. z 6 spotkań: 11 -13.10.2019 r. Zapisy na wszystkie wydarzenia przez formularz na stronie www.ksm.rzeszow.pl oraz na Facebook’u.

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Katolicy w Chinach. Módlmy się, aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie