Komunikaty Kurii na XXIV Niedzielę Zwykłą, 16 września 2018 roku

  • 0

Komunikaty Kurii na XXIV Niedzielę Zwykłą, 16 września 2018 roku

Category : Komunikaty Kurii

KOMUNIKATY KURII – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 16.09.2018 r.

Kustosz Sanktuarium w Dębowcu zaprasza na uroczystości odpustowe. Suma odpustowa z poświęceniem wieńców w niedzielę, 16.09. o godz. 11.00. W poniedziałek 17.09. spotkanie Rodziny Radia Maryja. Początek o 17.30. Szczegółowy program na www.sanktuarium.saletyni.pl

Na stronie www.rodzina.diecezja.rzeszow.pl znajdują się aktualne informacje o katechezach przedmałżeńskich w parafiach Rzeszowa. Prosimy Księży Proboszczów o przesyłanie informacji o planowanych terminach i miejscach takich katechez. Będziemy je umieszczać na stronie Duszpasterstwa Rodzin.

Księży katechetów pielgrzymujących z maturzystami na Jasną Górę w dniach 26-28.09 prosimy o zabranie fioletowej stuły i pomoc w spowiedzi młodzieży w czasie nabożeństwa pokutnego. Plan pielgrzymki dostępny jest na stronie wk.rzeszow.pl.

Spotkania dla dekanalnych duszpasterzy młodzieży oraz ruchów i stowarzyszeń młodzieżowych odbędą się 17.09 (DD Tabor) o godzinie 19.30 dla północnej i centralnej części diecezji oraz 18.09 (Ośrodek Rekolekcyjny w Lipinkach) o godz. 19.00 dla części południowej.

18.09 rozpoczyna się peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki. Pomoce duszpasterskie do pobrania tutaj.

KSM diecezjalny organizuje szkolenia z myślą o grupach parafialnych:
– Szkolenia dla muzycznych: 21-23.09.2018
– „START w KSM” (od 7 klasy SP): Przybyszówka, 28-30.09; Desznica: 5-7.10. 2018
– szkolenia na zastępowych KSM (od 16 roku życia): termin: 12-14.10.2018
Zapisy na wszystkie wydarzenia przez formularz na stronie www.ksm.rzeszow.pl oraz na Facebook’u.

29.09. 2018 o godz. 10.00 w DD Tabor odbędzie się konferencja zorganizowana przez Radę Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich w Diecezji Rzeszowskiej poświęcona „małym Ojczyznom”. Serdecznie zapraszamy.

Bardzo proszę o przesyłanie wszelkich zmian w danych teleadresowych oraz w porządku nabożeństw na adres kanclerz@diecezja.rzeszow.pl do poniedziałku, 17.09. Księża Proboszczowie mogą też przekazać te zmiany w formie pisemnej podczas spotkania w poniedziałek.

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Więcej osób w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.


Od 17 maja 2020 r. liczba uczestników w okresie epidemii (według nowych przepisów rządowych) na Mszy św. w naszym kościele wynosi 46 osób wewnątrz kościoła.
Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki oraz zachować bezpieczną odległość 2 metrów. Na zewnątrz kościoła można się gromadzić według ustalonych norm zgromadzeń i włączyć się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie