Komunikaty Kurii na XXII Niedzielę Zwykłą, 28.08.2016 r.

  • 0

Komunikaty Kurii na XXII Niedzielę Zwykłą, 28.08.2016 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Zapraszamy na Dożynki Diecezjalne, które odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia w Rzeszowie przy Katedrze. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. Zachęcamy do przygotowania wieńców i delegacji z parafii.

2. Kongregacje katechetyczne odbędą się dla kapłanów: 29 sierpnia (poniedziałek) od godz. 13.30 do 16.30 w DD „Tabor” oraz 30 sierpnia (wtorek) od godz. 13.30 do 16.30 w Jaśle – Farze. Spotkanie dla sióstr zakonnych i katechetów świeckich: 29 sierpnia (poniedziałek) od godz. 13.30 do 17.15 w Instytucie Teologiczno – Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a.

3. Rzeszowskie Porozumienie na Rzecz Trzeźwości zaprasza na Marsz na Rzecz Trzeźwości w poniedziałek, 29 sierpnia. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Krzyża o godz. 18.00.

4. W sobotę, 3 września br. w godz. 11.00-16.00 w Sali Audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Cieplińskiego 4 w Rzeszowie odbędą się warsztaty dziennikarskie „Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa”. Proponowane zajęcia warsztatowe mają rozwinąć wśród młodych z naszej diecezji umiejętności skutecznego funkcjonowania m.in. w mediach społecznościowych, takich jak Facebook, czy Twitter. Uczestnicy spotkania będą również uczyć się pisania artykułów na portale internetowe i zgłębiać techniki selekcji interesujących zdjęć. Zdobyte doświadczenie pomoże również w profesjonalnym redagowaniu gazetek parafialnych. Organizatorami warsztatów są: Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski, KSM Diecezji Rzeszowskiej. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia do 1 września br. Ks. Paweł Tomoń tel. 604 051 775 lub Monika Ochałek tel. 788 572 542.

5. We czwartek, 1 września 75. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o modlitwie za Ojczyznę. Rozpoczynamy również nowy rok szkolny i katechetyczny. Podejmijmy wielkie dzieło wychowania młodego pokolenia we współpracy z rodzicami, nauczycielami i władzami samorządowymi.

6. W dniach 7-12 września przeżywać będziemy Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej „Maryja Matka Miłosierdzia”. Rozpoczęcie 7. września (środa) o godz. 17.30. Nieszpory Maryjne, o godz. 18.00 Msza św. W kolejne dni o godz. 9.00 Msza św. dla uczniów szkół podstawowych (czwartek) , gimnazjów (piątek), dla chorych (sobota), dla szkół średnich (poniedziałek). W kolejne dni wieczorem na godz. 18.00 na Mszę św. zapraszamy Róże Różańcowe ( czwartek), Grupy Apostolskie (piątek), młodzież do bierzmowana i grupy młodzieżowe (sobota), służby mundurowe, rodziny i parafie Rzeszowa (poniedziałek) – przewodniczy Ks. Abp Adam Szal.

7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z parafii Rzeszowa odbędzie się 10 września 2016 r. od godz. 17.30 w “Ogrodach bernardyńskich” przy sanktuarium MB Rzeszowskiej. Dla kandydatów z południowej części diecezji spotkanie będzie miało miejsce w sanktuarium MB Saletyńskiej w Dębowcu 16 września o godz. 17.00. W programie obu spotkań: Świadectwa, Eucharystia, występ Arkadio “Rób to co kochasz. Przeżywaj życie, albo ono Cię przeżuje”. Zakończenie ok. 20.30.

8. W niedzielę, 11 września odbędzie się w Rzeszowie Marsz Miłosierdzia (od Krzyża przy Zamku do Ojców Bernardynów). Rozpoczęcie o godz. 15.00, zakończenie Mszą św. o 16.30. Zapraszamy do udziału.

9. W dniach 11-17 września przezywać będziemy VI Tydzień Wychowania. Z tej okazji Episkopat Polski przygotował List Pasterski, który przesyłamy do odczytania na wszystkich Mszach św. w niedzielę, 4 września.

10. Zapraszamy na Górską Rowerową Pielgrzymkę z Rzeszowa do Dębowca w dniach 15-18 września. Zapisy od 15 sierpnia do 3 września. Informacje na stronie www.rowerowa.eu

11. Zapraszamy na konferencję naukową „Huta Polańska dawniej i dziś. 25. Rocznica odnowienia ośrodka duszpasterskiego”, która odbędzie się w sobotę, 10 września 2016 r. w kościele w Hucie Polańskiej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 9.30, a po niej o godz. 11.00 Konferencja naukowa z referatami.

12. Zmarł śp. Ks. Prałat Władysław Zima, emerytowany proboszcz w Czarnej Sędziszowskiej. Eksporta – w czwartek, 25 sierpnia o godz. 15.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego w Czarnej Sędziszowskiej, pogrzeb w piątek, 26 sierpnia, o godz. 10.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Kazimierza Górnego w Czarnej Sędziszowskiej. Kapłanów prosimy, zgodnie z dekretem Ks. Biskupa, o odprawienie jednej Mszy św. w jego intencji.

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Bez limitu wiernych w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.

Od soboty 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby

Zniesienie obostrzeń obejmie kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie