Komunikaty Kurii na XX Niedzielę Zwykłą, 03.09.2017

  • 0

Komunikaty Kurii na XX Niedzielę Zwykłą, 03.09.2017

Category : Komunikaty Kurii

1. W dniach 7-10 września odbędzie się w Rzeszowie IX Krajowy Kongres Polskiej Federacji Pueri Cantores, połączony z 25-leciem Federacji Pueri Cantores. Gospodarzem Kongresu będzie parafia katedralna i Chór Pueri Cantores, działający przy katedrze. Szczegóły na stronie diecezjalnej: http://www.diecezja.rzeszow.pl/2017/08/ix-krajowy-kongres-polskiej-federacji-pueri-cantores-rzeszowie/.

2. W piątek, 8 września, we wszystkich parafiach diecezji dokonamy Aktu Poświęcenia Parafii i Rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi, w nawiązaniu do aktu poświęcenia dokonanego przez biskupów polskich 6 czerwca br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach oraz do aktu z 8 września 1946 r., na Jasnej Górze, gdy biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. Prosimy o dokonanie Aktu Poświęcenia w każdej parafii i w rodzinach w Uroczystość Narodzenia Matki Bożej, 8 września, na zakończenie każdej Mszy św. (przed obrazem lub figurą Matki Bożej). Zachęćmy także rodziny, by dokonały tego aktu o godz. 21.00 w czasie Apelu Jasnogórskiego w domach. W załączeniu przesyłamy Akt zawierzenia (prosimy ewentualnie skopiować i przekazać rodzinom).

3. Parafia Świętej Trójcy w Czudcu zaprasza na uroczystość 15. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej – Królowej Różańca Świętego oraz 300-lecie poświęcenia kaplicy Pani Czudeckiej. Uroczystość odbędzie się 9 września o godz. 11.00 na stadionie sportowym w Czudcu. Mszy św. przewodniczy Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Po Mszy świętej odbędzie się poświęcenie i prezentacja wieńców dożynkowych powiatu strzyżowskiego.

4. W sobotę, 9 września odbędzie się tradycyjna pielgrzymka Osób konsekrowanych na Święty Krzyż. Swój udział można zgłaszać do 8 września u s. Hieronimy Janickiej tel. 17 852 27 78, lub ks. Stanisława Kamińskiego tel. 723 226 147. Wyjazd spod klasztoru OO Bernardynów o godz. 6.00.
5. W dniach 7-12 września przeżywać będziemy Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej „Moje Niepokalane Serce zwycięży”. Rozpoczęcie 7. września (czwartek) o godz. 17.30. Nieszpory Maryjne, o godz. 18.00 Msza św., o godz. 19.15 Koncert. Zapraszamy róże różańcowe w piątek,
8 września. na godz. 17.30. Zakończenie uroczystości we wtorek, 12 września – Mszą św. o godz. 18.00, na którą zapraszamy służby mundurowe, władze, rodziny i parafie Rzeszowa – przewodniczy abp Marek Jędraszewski z Krakowa (po Mszy św. koncert). Szczegóły na plakacie. Radio VIA będzie transmitować wieczorne Msze św. w dniach odpustu o godz. 18:00 (niedzielną o 9:00).
6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z parafii Rzeszowa i najbliższych okolic odbędzie się 11 września 2017 r. od godz. 17.00 w “Ogrodach Bernardyńskich” przy sanktuarium MB Rzeszowskiej. W programie spotkania: przygotowanie do liturgii: Zespół „Arkadio”, Eucharystia, Czuwanie modlitewne – prowadzi Zespól Arkadio. Zakończenie ok. 20.30.
7. W poniedziałek, 11 września br., Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu zaprasza na spotkanie Rodziny Radia Maryja oraz transmisje: Mszy Świętej w TV Trwam i Radio Maryja oraz Rozmów Niedokończonych. W programie: 17.30 – Program słowno – muzyczny, 18.00 – Modlitwa Anioł Pański, 18.20 – Msza Święta, 21.30 – 23.35 – Rozmowy niedokończone.

8. Zbliża się Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej racji kustosz Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego zaprasza do Kobylanki k. Gorlic na uroczystości odpustowe w dniach 08-10 września. Uroczysta Suma w niedzielę 10 września o godz. 11.00, przewodniczy bp Jan Wątroba.

9. Duszpasterstwo Rodzin zachęca małżeństwa do udziału w inicjatywie: „Małżeńska Strefa Dobra”. Jest to propozycja dla małżeństw, obejmująca: małżeńskie rekolekcje z komunikacji, „Randki Małżeńskie”, „Małżeńskie Tango”, warsztaty małżeńskie, weekendy małżeńskie. Większość wydarzeń odbywa się w Rzeszowie i okolicach. Najbliższe wydarzenia: 7 września – rozpoczęcie cotygodniowego Małżeńskiego Tanga – w każdy czwartek o 20.00, Rzeszów, 16 września – Warsztaty Małżeńskie „Bliskość małżonków jako element więzi małżeńskiej”, godz. 9.30-13.30, Rzeszów. Szczegóły na: www.randka-malzenska lub www.centrumdobra.pl oraz pod tel. 733 647 220.

10. Ochotnicza Straż Pożarna w Hucisk,u gm. Głogów Młp., serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi podczas XVII ambulansowej zbiórki krwi, zorganizowanej w ramach ogólnopolskiego programu „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. Zbiórka odbędzie się 10 września w godz. od 10.00 do 14.00 w Hucisku k. Głogowa przy Domu Ludowym. Podczas zbiórki krwi przewidziano szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych.

11. Referat Misyjny informuje, iż zbiórka makulatury na studnie w Czadzie od września 2017 będzie koordynowana przez Referat Misyjny Kurii Rzeszowskiej. Jeśli ktoś chciałby zamówić do swojej parafii kontener na makulaturę prosimy o kontakt z Referatem Misyjnym (ks. Daniel Nowak – 603 752 903).

12. Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI w dniach 29.09-1.10.2017 organizuje w DD Tabor Rekolekcje z kursem tańca dla małżeństw sakramentalnych. Będzie zapewniona opieka nad dziećmi. Szczegóły na www.sne.rzeszow.pl

13. Prosimy o zachęcenie osób, które ukończyły 50 rok życia lub aktywność zawodową, do zapisywania się na Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej. Do parafii Rzeszowa oraz okolic rozesłano ulotki informujące o naborze do tego Uniwersytetu. Prosimy o życzliwe, kilkukrotne, poinformowania parafian o zaletach Uniwersytetu Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej i zachęcenie ich do zapisywania się na kolejny rok akademicki.

14. Wydział Katechetyczny Kurii przesyła plakat dotyczący studiów podyplomowych teologiczno – katechetycznych dla nauczycieli, chcących katechizować. Szczegóły na stronie Instytut, Wydziału Katechetycznego i Diecezji.

15. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza na blok filmowy z racji XIV Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”, w dniach 6-7 września (środa – czwartek) od godz. 16.00. Bilety
w cenie 7 zł. Szczegóły w załączonej informacji i na stronie Kina http://www.kinozorza.pl/.

16. W dniach 10-16 września przeżywać będziemy VII Tydzień Wychowania w Polsce, „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Przesyłamy odpowiednie materiały.

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

Od 15 sierpnia 2020 r. Matki Boskiej Zielnej w kościele parafialnym Msze św. w niedzielę i święta będą odprawiane o godz. 7:30, 9:30, 11:00, 16:00.

 

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na lipiec 2020 brzmi:Intencja powszechna – Nasze rodziny Módlmy się, by współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

Zapraszamy na strony: