Komunikaty Kurii na XIV Niedzielę Zwykłą, 07 lipca 2019 roku

  • 0

Komunikaty Kurii na XIV Niedzielę Zwykłą, 07 lipca 2019 roku

Category : Komunikaty Kurii

Siostry Karmelitanki Bose z Rzeszowa zapraszają na uroczystości ku czci NMP z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej. Główna msza św. będzie sprawowana w kościele sióstr w dniu 16 lipca o godz. 18.00. Przygotowanie do uroczystości odbędzie się w ramach Triduum prowadzonego przez ks. dr Lucjana Dykę. Msze św. podczas Triduum również o godz. 18.

Ochotnicza Straż Pożarna w Hucisku gm. Głogów Małopolski, Stadnina Koni Leśna Wola, 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej oraz partnerzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do oddania krwi podczas XXIV ambulansowej zbiórki zorganizowanej w ramach ogólnopolskiego programu „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. Po raz dziesiąty będziemy również prowadzić rejestrację potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS. Zbiórka odbędzie się 7 lipca 2019 r. w godz. 10.00 – 14.00 na obiektach Stadniny Koni Leśna Wola, ul. Leśna Wola 8 k. Głogowa Małopolskiego. Więcej informacji: tutaj.

Kapłański Klub Motocyklowy GOD’S GUARDS, Wydział Duszpasterstwa Ogólnego oraz Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego przy Kurii Diecezjalnej w Zamościu zapraszają do wzięcia udziału w ogólnopolskich rekolekcjach kapłańskich prowadzonych przez ks. dra Eugeniusza Derdziuka, kustosza Sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich kapłanów jeżdżących na motocyklu. Rekolekcje odbędą się w dniach 16-19 września 2019 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Barwy Roztocza” w Krasnobrodzie. Rozpoczęcie w poniedziałek, 16 września br. o godz. 16.00. Zgłoszenia przyjmuje Ks. Robert Fuk – rfuk73@gmail.com

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Bez limitu wiernych w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.

Od soboty 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby

Zniesienie obostrzeń obejmie kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie