Komunikaty Kurii na XI Niedzielę zwykłą, 17.06.2018 r.

  • 0

Komunikaty Kurii na XI Niedzielę zwykłą, 17.06.2018 r.

Category : Komunikaty Kurii

. Przesyłamy zaproszenie Biskupa Rzeszowskiego skierowane do diecezjan do udziału w 41. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Prosimy je odczytać w ramach ogłoszeń w najbliższą niedzielę.

2. Zaproszenie do udziału w Pielgrzymce na Jasną Górę. W ostatnich dniach do każdej parafii Księża Przewodnicy dostarczyli plakaty informujące o 41. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Bardzo prosimy czcigodnych Księży Proboszczów, aby w ramach ogłoszeń parafialnych zachęcili swoich parafian do udziału w tej formie rekolekcji. Informacje o pielgrzymce można uzyskać u Księży Przewodników i na stronie: www.pielgrzymka.rzeszow.pl

3. Zapraszamy na Dzień Integracji Misyjnej, który odbędzie się 17 czerwca br. w Gorlicach w parafii św. Jadwigi Królowej. Rozpoczęcie o godz. 12.00 Mszą Świętą, zakończenie koncertem zespołu ShanteL o godz. 15.00. Zapraszamy do licznego udziału.

4. Duszpasterstwo Ludzi Pracy Diecezji Rzeszowskiej zaprasza 19 czerwca na godz. 18.00 do kościoła bł. Jerzego Popiełuszki, przy ul. Solidarności w Rzeszowie na Mszę Świętą wotywną oraz nowennę za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. Jerzego, połączoną z uczczeniem Jego relikwii. Bezpośrednio po nowennie odbędzie się konferencja, którą wygłosi Zbigniew Branach, autor wielu wybitnych książek poświęconych czasom PRL i zabójstwom księży. Temat konferencji: Operacja kryptonim “Papież” a operacja kryptonim “Popiel”.

5. W dniach 19-21 czerwca w Domu Diecezjalnym „Tabor” w Rzeszowie gościć będą księża dyrektorzy wydziałów katechetycznych ze wszystkich diecezji w Polsce.

6. Zapraszamy na rekolekcje kapłańskie w WSD w Rzeszowie: I seria: 24-27.06.2018 r. – prowadzi o. Michał Draus, kapucyn z Wrocławia: rozpoczęcie w niedzielę o godz. 18.00, zakończenie w środę o godz. 13.00. II seria: 22 -25.08.2018 r. – prowadzi: o. Zygmunt Kwiatkowski, jezuita z Łodzi – rozpoczęcie w środę o godz. 18.00, zakończenie w sobotę o godz. 13.00. Zgłoszenia na furcie WSD.

7. PKP Polskie Linie Kolejowe zwracają się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych. Od 1 czerwca 2018 r. przejazdy kolejowo – drogowe zostały wyposażone w żółte naklejki z indywidualnym numerem identyfikacyjnym. Znajdują się one po wewnętrznej stronie krzyży św. Andrzeja i napędów rogatkowych. W przypadku awarii, zagrożenia wypadkiem lub wypadku należy dzwonić pod wskazany na naklejce numer telefonu i podać numer przejazdu, co umożliwi szybką identyfikację miejsca i odpowiednią interwencję.

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Bez limitu wiernych w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.

Od soboty 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby

Zniesienie obostrzeń obejmie kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie