Komunikaty Kurii na XI Niedzielę Zwykłą, 12.06.2016 r.

  • 0

Komunikaty Kurii na XI Niedzielę Zwykłą, 12.06.2016 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Dziękczynienie za kanonizację założyciela marianów św. Stanisława Papczyńskiego, która pracował w Rzeszowie, odbędzie się niedzielę, 12 czerwca, o godz. 9.30 w kościele św. Krzyża w Rzeszowie. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Bp Kazimierz Górny. Zapraszamy do udziału.

2. Dom Diecezjalny Tabor oraz Wspólnota „Miriam” Odnowa w Duchu Świętym zapraszają 14 czerwca, godz. 19.00 do Domu Diecezjalnego Tabor na ostatnią przed wakacjami Katechezę Audiowizualną pt.: “Jak smakuje zakazany owoc?”. Jej gościem będzie p. Krzysztof Antkowiak. Katecheza będzie miała formę świadectwa, a po niej odbędzie się krótki koncert gościa.

3. W tym roku obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych odbędą się we wtorek, 14 czerwca 2016 r. o godzinie 12.00 w kościele p.w. Św. Krzyża, przy ul. 3 Maja w Rzeszowie. W programie: godz. 12.00 – Msza św., godz. 13.00 – program słowno-muzyczny w kościele św. Krzyża w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 oraz Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego. Ten Dzień Pamięci obchodzimy 14 czerwca – tj. data deportacji pierwszego transportu polskich więźniów politycznych do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Wśród 728 pierwszych więźniów obozu Auschwitz było 40 rzeszowian oraz kilkudziesięciu mieszkańców Podkarpacia.

4. W dniach 17-19 czerwca 2016 w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie odbędzie się prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI Kurs Nowe Życie. Zapraszamy osoby z różnych grup parafialnych w celu ożywienia relacji z Bogiem, aby później z większą radością posługiwać na parafii. Zapisy: www.sne.rzeszow.pl

5. Akcja Katolicka Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Akcji Katolickiej na Jasną Górę w sobotę 18 czerwca. Rozpoczęcie o godz. 9.00 w Katedrze Częstochowskiej. Zgłoszenia chętnych: z terenu Rzeszowa i okolic prosimy kierować telefonicznie do dnia 10 czerwca br. pod nr 660 416 703. Wyjazd z Rzeszowa spod kościoła św. Michała Archanioła o godz. 4.00, a następnie spod kościoła OO. Bernardynów o godzinie 4.15. Koszt 60 zł

6. Duszpasterstwo trzeźwości zaprasza na 35. Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę, 18 czerwca. Wyjazd z Rzeszowa o godz. 8.00. Koszt 50 zł. Zapisy u ks. Łukasza Leśniaka tel. 535 099 735 lub e-mail: lukles@o2.pl.

7. Duszpasterstwo Ludzi Pracy Diecezji Rzeszowskiej zaprasza 19 czerwca o godz. 17.00 do kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki na osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (dojazd od ul. Architektów lub ul. Przemysłowej) na Mszę św. wotywną oraz nowennę za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki, połączoną z uczczeniem Jego relikwii. Bezpośrednio po Mszy św. konferencję wygłosi ks. prof. zw. dr hab. Jan Przybyłowski – wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Temat wykładu: Sprawiedliwość w Kościele i demokracji. Po wykładzie zachęcamy do dyskusji.

8. W sobotę, 2 lipca zapraszamy do Sanktuarium w Tarnowcu obrońców życia, tych wszystkich, którzy szanują życie i pragną je chronić we wszelkich okolicznościach. Niech będzie to okazja do zorganizowania pielgrzymki do tarnowieckiej świątyni – Kościoła Stacyjnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz do modlitwy przy Kalwarii Dzieci Nienarodzonych, w celu wynagrodzenia za grzechy, które sprzeciwiają się życiu. Rozpoczęcie o godz. 9.00., a o godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. bpa Edwarda Białogłowskiego.

9. „Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinie” przesyła ulotkę zachęcającą narzeczonych, by z okazji ślubu, włączyli się w dzieło do konkretnej pomocy dzieciom i rodzinie. Prosimy o zachęcenie młodych do udziału w tej formie pomocy dzieciom i rodzinie.

10. Zapraszamy na rekolekcje kapłańskie w WSD w Rzeszowie: 1. seria: 26-29.06.2016 r. /od kolacji w niedzielę do obiadu we środę/. Prowadzi: o. Tadeusz Hajduk SJ – mistrz nowicjatu ze Starej Wsi; 2. seria: 24-27.08.2016 r. /od kolacji we środę do obiadu w sobotę/. Prowadzi: ks. Artur Sepioło – Szkoła Nowej Ewangelizacji w Gliwicach. Zgłoszenia na furcie Seminarium i Instytutu.

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Bez limitu wiernych w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.

Od soboty 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby

Zniesienie obostrzeń obejmie kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie