Komunikaty Kurii na X Niedzielę zwykłą, 10.06.2018r.

  • 0

Komunikaty Kurii na X Niedzielę zwykłą, 10.06.2018r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Zapraszamy w sobotę, 9 czerwca na Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów w Sanktuarium Matki Bożej w Tarnowcu, początek o godz. 9.30. Spotkanie będzie transmitowane drogą internetową: link na stronie internetowej parafii Tarnowiec, zakładka „Transmisja na żywo” lub bezpośrednio http://tarnowiec.aztv.pl/tarnowiec.php?width=800&height=500

2. W niedzielę, 10 czerwca przeżywać będziemy w naszej diecezji Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin, połączony z Marszem dla Życia i Rodziny. Msza Święta o godz. 14.00 w kościele pw. św. Jadwigi w Rzeszowie, marsz o godz. 15.00, piknik rodzinny w parku przy katedrze od godz. 16.00 do 20.00. Prosimy o zachęcenie wiernych do udziału w tym wydarzeniu oraz o duchową łączność z nim przez odmówienie po każdej Mszy Świętej 10 czerwca dziesiątka różańca – tajemnicy Objawienia Pana Jezusa na weselu w Kanie Galilejskiej – w intencji świętości małżeństw i rodzin. Szczegółowe informacje na plakatach oraz na stronie www: http://dzienswietoscirodzin.pl.

3. Zapraszamy na XV Parafiadę Regionalną im. św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie „Wiara, Wolność, Przygoda” w dniach 9-10 czerwca br., organizowaną przez parafię oo. Pijarów. Szczegóły na plakacie.

4. Duszpasterze i wierni świeccy parafii katedralnej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie zapraszają na uroczystość dziękczynienia w 25-lecie koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej, w dniu 13 czerwca 2018 r. o godz. 19.00. Przesyłamy plakat zapraszający na triduum przed uroczystością oraz na samą uroczystość.

5. Dom Diecezjalny Tabor zaprasza na kolejny film w ramach czwartkowych rekolekcji filmowych pt. „Wychodne mamusiek”. Jest to komedia dla całej rodziny od twórców m.in. „Bóg nie umarł”, „Odważni”. Projekcja filmu odbędzie się 14 czerwca 2018 r. o godz. 21:00 w Ogrodzie Domu, ul. Połonińska 25 – kino w plenerze (organizatorzy proszą o zabranie ze sobą leżaków lub koców).

6. Dom Diecezjalny Tabor zaprasza na konferencję dla rodziców pt. „Rodzice w akcji”, którą wygłoszą Monika i Marcin Gajdowie. Będą omawiane przyczyny najczęstszych problemów z dziećmi i praktyczne porady jak się zachować, co zrobić, co zmienić, jak przekazać dzieciom wartości oraz wiarę. Konferencja odbędzie się 16 czerwca 2018 r. w Domu Diecezjalnym Tabor, ul. Połonińska 25, w godz. 9.30-15.00. Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.tabor.rzeszow.pl.

7. Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości zaprasza na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w ramach 37. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ku Trzeźwości Narodu. Termin: 16-17 czerwca 2018 r. Na trasie pielgrzymki obóz Auschwitz w Oświęcimiu oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Celem pielgrzymowania jest Jasna Góra, gdzie został przygotowany specjalny program 37. ogólnopolskiej pielgrzymki. Informacje szczegółowe: ks. Grzegorz Kot tel. 730 535 717.

8. Zapraszamy na Dzień Integracji Misyjnej, który odbędzie się 17 czerwca br. w Gorlicach w parafii św. Jadwigi Królowej. Rozpoczęcie o godz. 12.00 Mszą Świętą, zakończenie koncertem zespołu disco-polo ShanteL o godz. 15.00. Zapraszamy do licznego udziału.

9. 1-2 lipca 2018 (niedziela-poniedziałek) odbędzie się 81. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Punktem centralnym pielgrzymki będzie Msza Święta na Szczycie Jasnogórskim 2 lipca (poniedziałek) o godz. 12.00. Wykład programowy przed Mszą św. (godz. 10.45) wygłosi prof. Andrzej Nowak (UJ Kraków). Zapisy na pielgrzymkę prowadzić będą jak co roku dekanalni duszpasterze nauczycieli.

10. 30 maja zmarł śp. ks. prałat Józef Bednarczyk, emerytowany proboszcz z Głojsc. Pogrzeb odbył się w sobotę, 2 czerwca 2018 r. w Górkach ks. Brzozowa. Zgodnie z dekretem Biskupa Rzeszowskiego, prosimy księży diecezjalnych o odprawienie jednej Mszy Świętej w intencji zmarłego kapłana.

11. Akcja Katolicka wraz ze Stowarzyszeniem TABOR oraz Szkołą Podstawową nr 21 w Rzeszowie proponuje ciekawy sposób na rozpoczęcie wakacji dla dzieci – Półkolonia na Taborze w dwóch terminach: 25-29 czerwca oraz 2-6 lipca 2018 r. Formularz do zapisu dostępny na stronie www.tabor.rzeszow.pl. Szczegóły na plakacie.

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Więcej osób w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.


Od 17 maja 2020 r. liczba uczestników w okresie epidemii (według nowych przepisów rządowych) na Mszy św. w naszym kościele wynosi 46 osób wewnątrz kościoła.
Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki oraz zachować bezpieczną odległość 2 metrów. Na zewnątrz kościoła można się gromadzić według ustalonych norm zgromadzeń i włączyć się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie