Komunikaty Kurii na V Niedzielę Zwykłą, 04.02.2018 r.

  • 0

Komunikaty Kurii na V Niedzielę Zwykłą, 04.02.2018 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Dom Diecezjalny Tabor w Rzeszowie zaprasza w czwartek, 8 lutego na godz. 19.00 do auli na film „Węzły Życia” w cyklu Czwartkowe Rekolekcje Filmowe. Film opowiada o nadziei, która każe wierzyć, że każdemu z nas Bóg wyznaczył bardzo ważną rolę, że nasze istnienie nie jest zbiegiem okoliczności, „przypadkiem”, lecz fragmentem wielkiego Bożego planu. Wstęp wolny.

2. Dom Diecezjalny Tabor w Rzeszowie zaprasza w dniach 9-11 lutego 2018 r. na warsztaty ewangelizacyjne „Wiosna Kościoła: Jak ewangelizować parafię?”. Warsztaty są skierowane do liderów, odpowiedzialnych i członków wspólnot oraz osób, które pragną ożywić zaangażowanie w parafii, budować wspólnotę i głosić Ewangelię w swoich środowiskach. Koszt uczestnictwa 30 zł. Zapisy na stronie: tabor.rzeszow.pl.

3. Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Wolność i Miłość” Diecezji Rzeszowskiej przy współpracy z Diakonią Krucjaty Wyzwolenia Człowieka zapraszają na rekolekcje „Ewangelia wyzwolenia” w dniach: 9- 11 lutego 2018r. do Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Niechobrzu. Rekolekcje rozpoczynają się w piątek, 9 lutego o godz.18.00, a zakończą – w niedzielę po obiedzie. Wcześniejsze zgłoszenia prosimy kierować pod nr. tel. 17-854-48-87 lub 17-863-59-63. Istnieje możliwość dopłaty dla osób nie mających środków na pełne pokrycie kosztów rekolekcji. Prosimy o przywiezienie pościeli lub śpiwora.

4. W niedzielę, 11 lutego będziemy przeżywać XXVI Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość odbędzie się w Bazylice OO. Bernardynów o godz. 12.00. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. W czasie uroczystości będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne i pracowników służby zdrowia.

5. Pod hasłem „Trzeźwość egzaminem z wolności” w dniach 11-17 lutego obchodzony będzie 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Prosimy o modlitwę w tej intencji i podjęcie inicjatyw trzeźwościowych.

6. DD Tabor w Rzeszowie zaprasza w dniach 11-16 lutego na rekolekcje „Fundament Ćwiczeń Duchowych”, które poprowadzi o. Mariusz Siódmiak SP – duszpasterz młodzieży i ojciec duchowny nowicjatu, odpowiedzialny za organizację nowopowstającej szkoły pijarskiej w Rzeszowie. Rekolekcje te wprowadzają w doświadczenie życia duchowego poprzez poznanie i praktykowanie różnych metod modlitwy, takich jak m.in.: medytacja, rachunek sumienia, modlitwa prostoty. Umożliwiają one wgląd w siebie i odkrycie Boga zarówno w Jego Słowie jak i w dotychczasowym doświadczeniu osobistym. Zapisy na stronie: tabor.rzeszow.pl.

7. Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. zapraszamy na rekolekcje wielkopostne w dniach od 16 do 18 lutego w Domu Rekolekcyjnym w Zaczerniu. Zgłoszenia prosimy kierować do odpowiedzialnych rejonowych.

8. Teatr Studencki „Dobry Wieczór” z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zaprasza na spektakl „Marcowy kawaler” na podstawie dzieła Józefa Blizińskiego. Przedstawienie odbędzie się sobotę, 17 lutego br. o godz. 16.00 w auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego przy ul. Witolda 11a w Rzeszowie.

9. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza na Mistrzostwa Diecezji w Slalomie (narty lub snowboard). Pierwsza edycja odbędzie się w sobotę, 17 lutego 2018 r. na stoku „Mareszka” w Świątkowej Wielkiej k. Kotani i Krempnej w godzinach porannych. Koszt zawodów 35 zł. W mistrzostwach mogą wziąć udział ministranci i lektorzy w każdym wieku oraz księża opiekunowie. Regulamin zawodów i bliższe informacje (w tym link do serwisu zgłoszeń) na stronie LSO Rzeszów (www.lsorzeszow.pl). Termin zgłoszeń: 10 lutego. Istnieje możliwość noclegu w ośrodku w Kotani z piątku na sobotę. W razie pytań – adres e-mail: lsoslalom2018mistrzostwa@gmail.com.

10. W dniach 23-25 lutego w domu rekolekcyjnym w Rzeszowie – Przybyszówce odbędzie się prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI Kurs Nowe Życie. Jest on adresowany do osób chcących doświadczyć spotkania z Bogiem i pogłębić dar żywej wiary. Zapraszamy szczególnie osoby działające już w różnych ruchach czy wspólnotach. To czas na odnowienie swojej więzi z Jezusem i Kościołem. Jest to podstawowy kurs ewangelizacyjny, przekazujący Kerygmat. Więcej informacji na stronie: www.sne.rzeszow.pl lub u ks. Piotra Gnata, dyrektora SNE (tel. 509 554 335).

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Bez limitu wiernych w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.

Od soboty 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby

Zniesienie obostrzeń obejmie kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie