Komunikaty Kurii na V Niedzielę Wielkiego Postu, 7 kwietnia 2019 roku

  • 0

Komunikaty Kurii na V Niedzielę Wielkiego Postu, 7 kwietnia 2019 roku

Category : Komunikaty Kurii

KOMUNIKATY KURII – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 07.04.2019 r.

Duszpasterstwo młodzieży zaprasza młodych wraz z duszpasterzami na Niedzielę Palmową 14 kwietnia 2019 r. Prosimy duszpasterzy o zachęcenie młodzieży i ewentualne zorganizowanie transportu z parafii lub dekanatu. Zachęcamy do przygotowania palm. Tradycyjnie spotkanie będzie organizowane w trzech miejscach: Rzeszów (początek godzina 11.00 – Park Papieski; Msza św. o 12,00); Jasło (godzina 11.45 w kościele par. Antoniego; Msza św. o 12.30 – odpowiedzialny ks. Krzysztof Kalamaszek); Gorlice (godz. 13.45, par. św. Jadwigi; Msza św. o godz. 15.00 – odpowiedzialny ks. Dominik Leniart).

W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia 2019 r., parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu organizuje jubileuszową edycję Misterium Męki Pańskiej. Bierze w nim udział 80 aktorów. Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania tego swoistego wprowadzenia w Wielki Tydzień. Rozpoczęcie Misterium o godz. 19 w parku przy kościele w Niechobrzu.

Duszpasterstwo przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie wraz z Diecezjalnym Duszpasterstwem Rodzin zaprasza na mszę św. z modlitwą o dar potomstwa i z modlitwą o błogosławieństwo dla matek oczekujących dzieci w dniu 11 kwietnia odbywającą się w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 17.30.

Referat ds. duszpasterstwa młodzieży organizuje kurs dla wychowawców. Kurs odbędzie się 27 kwietnia w Instytucie Teologiczno – Pastoralnym w Rzeszowie (ul. Witolda 11A) w Sali D2.9. Początek o godz. 9.00, zakończenie ok. 15.30 (w przerwie posiłek). Koszt 50 zł. Ze względów organizacyjnych zgłoszenia o liczbie osób chętnych do przebycia kursu należy przesyłać SMS-em na nr 694 925 987 do 25 kwietnia.

Kierownictwo kin „Helios” w Rzeszowie zachęca do organizowania wyjść grupowych na film „Miłość i miłosierdzie”. W takich przypadkach kino oferuje specjalną cenę biletu – 12 zł (opiekun grupy ma wstęp bezpłatny). Szczegółowe informacje pod nr tel. 722 382 336.

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Bez limitu wiernych w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.

Od soboty 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby

Zniesienie obostrzeń obejmie kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie