Komunikaty Kurii na V Niedzielę Wielkanocną

  • 0

Komunikaty Kurii na V Niedzielę Wielkanocną

Category : Komunikaty Kurii

KOMUNIKATY KURII – V NIEDZIELA WIELKANOCNA, 29.04.2018 r.

1. W niedzielę, 29 kwietnia, przeżywamy XII Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców pod hasłem: „W Duchu i Prawdzie”. Krajowe Duszpasterstwo Kierowców oraz MIVA Polska zapraszają wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów i członków ich rodzin do szczególnej modlitwy o Boże wsparcie i pomoc św. Krzysztofa, aby zawsze poruszać się po drogach w sposób odpowiedzialny, bezpiecznie, spokojnie i z życzliwością do ludzi.

2. Zapraszamy na II Rzeszowski Bieg Trzeźwości im. ks. Franciszka Blachnickiego oraz XXXII Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która odbędzie się we wtorek, 1 maja. Start w DD Tabor o godz. 8.20, zakończenie Mszą św. o godz. 12.30 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu. W ramach tego wydarzenia odbędą się: bieg uliczny, marsz Nordic Walking oraz rajd rowerowy.

3. W środę, 2 maja, przeżywamy Dzień Flagi. Zachęćmy wiernych do wywieszenia flag na domach. O godz. 18.00 Msza św. w kościele garnizonowym, przewodniczy bp Kazimierz Górny.

4. W czwartek, 3 maja, Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy na uroczystości w Rzeszowie: Msza św. o godz. 9.30 w kościele farnym pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby, a po niej dalsza część uroczystości na rynku, przy pomniku gen. Tadeusza Kościuszki.

5. Czwartek, 3 maja to również Dzień modlitw za emigrację. Pamiętajmy w modlitwie wiernych o tej intencji.

6. Parafia św. Józefa w Rzeszowie – Staromieściu zaprasza w pierwsze środy miesiąca od maja do października 2018 r. o godz. 18.00 na Eucharystię z homilią, nowennę i Dróżki św. Józefa. Przesyłamy plakat zapraszający na te wydarzenia.

7. Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku zaprasza na odpust w dniach od 1 do 13 maja. Szczegóły na plakacie.

8. Centrum Medyczne „Medyk” we współpracy z Diecezją Rzeszowską i G2A Arena organizuje w sobotę, 5 maja 2018 r., o godz. 9.00, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce I Kongres „Niewydolne serce”, dotyczący chorób serca i profilaktyki w tym zakresie. Na zakończenie koncert Eleni. W związku z tym prosimy o przekazanie informacji parafianom i przeprowadzenie zapisów chętnych do udziału w tym kongresie. Liczbę zgłoszonych należy przekazać do Centrum Medycznego „Medyk”, tel. 533 345 816.

9. Przesyłamy czytanki na nabożeństwa majowe. Jedna wersja, drukowana, z Niepokalanowa, zatytułowana: „Niepokalana monstrancja Jezusa” o przywilejach Maryi, przygotowana przez o. Ignacego Kosmana OFMConv, druga wersja, przesłana w formie elektronicznej, dotycząca małżeństwa i rodziny: „Rodzina – zaczyn świata bardziej ludzkiego i braterskiego”, pod red. ks. Jana Szeląga z archidiecezji przemyskiej.

10. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń diakonatu, które odbędą się 12 maja o godz. 10.00 w Boguchwale oraz kandydatów do święceń prezbiteratu, które będą miały miejsce w katedrze, w sobotę 19 maja, o godz. 10.00.

11. Ruch Apostolstwa Młodzieży zaprasza gimnazjalistów, uczniów szkół średnich, studentów oraz młodzież po studiach na turnusy wakacyjne w Majdanie Sopockim, Lipinkach i Kozłówku. Szczegóły na stronie: www.ramrzeszow.pl

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

Od 15 sierpnia 2020 r. Matki Boskiej Zielnej w kościele parafialnym Msze św. w niedzielę i święta będą odprawiane o godz. 7:30, 9:30, 11:00, 16:00.

 

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na lipiec 2020 brzmi:Intencja powszechna – Nasze rodziny Módlmy się, by współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

Zapraszamy na strony: