Komunikaty Kurii na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 11.06.2017 r.

  • 0

Komunikaty Kurii na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 11.06.2017 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Przypominamy, że w sobotę, 10 czerwca przeżywać będziemy w rzeszowskiej katedrze Dzień Modlitwy o Świętość Kapłanów, połączony z dziękczynieniem za wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzeszowie w 1991 r. oraz za 25 lat istnienia diecezji. Na godz. 10.00 zapraszamy kapłanów, a na godz. 12.00, na Mszę św. zapraszamy także osoby życia konsekrowanego, przedstawicieli ruchów, stowarzyszeń i duszpasterstw oraz wiernych świeckich ze wszystkich parafii diecezji.

2. Poniedziałkowe spotkanie formacyjne sióstr zakonnych, 12 czerwca, będzie miało formę pielgrzymki do Muzeum Rodziny Ulmów w Markowej. Istnieje możliwość wspólnego wyjazdu spod Bazyliki OO. Bernardynów w Rzeszowie o godz. 9.00 (należy zgłosić do soboty do s. H. Janickiej lub ks. S. Kamińskiego)> Można także dojechać własnym środkiem lokomocji do kościoła
w Markowej na godz. 10.00. Zapraszamy.

3. W niedzielę, 11 czerwca, odbędzie się w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. O godz. 12.00 Msza św. w kościele OO. Bernardynów, o godz. 13.00 rozpoczęcie Marszu, następnie przejście ulicami Rzeszowa i zakończenie przy Fontannie Multimedialnej. Więcej informacji na stronie: www.marsz.org. Zapraszamy do licznego udziału.

4. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza w niedzielę, 11 czerwca na godz. 18.00 na reżyserski pokaz filmu „Szare Anioły”. Film opowiada o braciach Franciszkanach Odnowy, nowym zgromadzeniu zakonnym, zatwierdzonym przez papieża Franciszka, którego członkowie pracują
w najtrudniejszych miejscach na świecie: wśród gangów narkotykowych, prostytutek i więźniów. Szare Anioły to historia tych, którzy wybrali życie w służbie ubogim i cierpiącym.

5. Spotkanie Księży Przewodników Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się w poniedziałek, 12 czerwca, o godz. 15.30 w parafii pw. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie.

6. W Uroczystość Bożego Ciała, 15 czerwca w Rzeszowie odbędzie się procesja centralna po Mszy św. o godz. 9.00 przed rzeszowską Farą. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. i procesji.

7. Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie w Uroczystość Bożego Ciała, 15 czerwca o godz. 19.00. Wstęp wolny. Koncert będzie także transmitowany w TV Trwam i w Internecie: www.jednegoserca.pl.

8. W dniach 16 i 17 czerwca odbędzie się 5. finał Festiwalu Wiary. W piątek, 16 czerwca, zapraszamy od godz. 9.00 do hali Podpromie w Rzeszowie. Katechezy wygłosi bp Grzegorz Ryś. (godz. 9.00-13.00 i 15.00 -19.00 katechezy + modlitwa) O godz. 20.00 Eucharystia. W sobotę, 17 czerwca, w kościołach stacyjnych odbędzie się Jutrznia z katechezą, po nich ewangelizacja uliczna do godz. 12.00. O godz. 19.00 na ul. 3 Maja w Rzeszowie – koncert ewangelizacyjny. W sobotę finał Festiwalu Wiary będzie organizowany także w Strzyżowie i Jaśle (w Kolbuszowej tydzień wcześniej). Szczegóły na stronie www: festiwalwiary.pl i na plakacie. Całość wydarzenia koordynuje Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI Diecezji Rzeszowskiej.

9. Zapraszamy do słuchania Katolickiego Radia Via, które w najbliższych dniach będzie transmitować: w sobotę, 10 czerwca, o godz. 12.00 – uroczystość dziękczynienia za 25 lat istnienia diecezji, 15 czerwca – w uroczystość Bożego Ciała – Mszę św. o godz. 9.00 i procesję, wieczorem tego dnia o godz. 19.00 koncert Jednego Serca Jednego Ducha, w piątek 16 czerwca o godz. 20.00 – Mszę św. w ramach finału Festiwalu Wiary.

10. W niedzielę, 18 czerwca, odbędzie się w Gorlicach Dzień Integracji Misyjnej w naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych z grup misyjnych oraz inne osoby, którym sprawa misji nie jest obojętna.

11. Duszpasterstwo Ludzi Pracy Diecezji Rzeszowskiej zaprasza każdego 19 dnia miesiąca do kościoła pw. bł. Jerzego Popiełuszki, przy ul. Solidarności w Rzeszowie na Mszę św. w intencji budowy kościoła, budowniczych i ofiarodawców oraz na nowennę za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki, połączoną z uczczeniem Jego relikwii. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się konferencja, poświęcona współczesnym procesom globalnym, problemom i wyzwaniom społecznym, na które przed laty zwracał uwagę bł. męczennik ks. Jerzy Popiełuszko – patron ludzi pracy i parafii. W poniedziałek, 19 czerwca 2017 r. o godz. 18.00 Mszy św. przewodniczył będzie i konferencję wygłosi ks. prof. UKSW dr hab. Janusz Balicki – kierownik Katedry Polityk Publicznych oraz kierownik Międzyinstytutowego Zakładu Badań nad Migracją. Temat konferencji: Współczesne wyzwania przed Kościołem w Polsce w świetle życia i działalności bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

12. Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu zaprasza na XVII Ogólnopolską Pielgrzymkę Pokutną za grzechy przeciw życiu, w sobotę, 1 lipca. W programie: godz. 9.00 Eucharystia, godz. 10.00 wykład ks. Jana Kobaka, diecezjalnego duszpasterza rodzin, godz. 11.00 Droga Krzyżowa, godz. 12.30 agapa, a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego na Kalwarii Trzeciego Tysiąclecia przy pomniku nienarodzonych.

13. Samorząd Województwa Podkarpackiego zaprasza do udziału w konferencji pn. „Miejsca kultu maryjnego na pograniczu polsko-słowackim” w ramach projektu Szlak Maryjny („Światło ze Wschodu”). Konferencja odbędzie się w dniach 21-22 czerwca 2017 r. w Zespole Zamkowo-Parkowym w Krasiczynie k. Przemyśla. Informacje i zapisy do 13 czerwca 2017 r. na adresy: m.rainer@podkarpackie.pl oraz a.lorynowicz@podkarpackie.pl

14. Diecezja rzeszowska wraz z archidiecezją przemyską i diecezją zamojsko-lubaczowską zostały poproszona o zorganizowanie przyszłorocznej “94. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Zdrowia na Jasną Górę” w dniach 26-27 maja 2018 r. W związku z tym, w ramach duchowego przygotowania do pielgrzymki, w poszczególnych diecezjach dokona się peregrynacja Relikwii i Obrazu: “Szlachetni Polacy w służbie zdrowia”. Relikwie i Obraz w pierwszej kolejności (od 18 czerwca do 14 października 2017 r.), będą peregrynować po kaplicach szpitalnych i hospicyjnych. W drugiej turze (od 15 października 2017 r.) nawiedzą kaplice w DPS-ach. Porządek peregrynacji został przekazany kapelanom.

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

Od 15 sierpnia 2020 r. Matki Boskiej Zielnej w kościele parafialnym Msze św. w niedzielę i święta będą odprawiane o godz. 7:30, 9:30, 11:00, 16:00.

 

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na lipiec 2020 brzmi:Intencja powszechna – Nasze rodziny Módlmy się, by współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

Zapraszamy na strony: