Komunikaty Kurii na Uroczystość Najświętszej Trójcy, 27.05.2018 r.

  • 0

Komunikaty Kurii na Uroczystość Najświętszej Trójcy, 27.05.2018 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Zapraszamy na III Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu w niedzielę, 27 maja. W programie: godz. 14.30 przejście pododdziałów, godz. 15.00 Msza Święta, godz. 16.15 strażacka majówka. Przesyłamy plakat.

2. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 31 maja br., w Rzeszowie odbędzie się procesja centralna po Mszy Świętej o godz. 9.00, przed rzeszowską Farą. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy Świętej i procesji.

3. Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 31 maja 2018 r., od godz. 19.00. Wstęp wolny. Koncert będzie także transmitowany w TV Trwam i w Internecie (www.jednegoserca.pl).

4. W piątek, 1 czerwca br., odbędzie się III Zjazd Szkół im. Jana Pawła II Województwa Podkarpackiego. W programie: od godz. 8.30 rejestracja uczestników, godz. 10.00 Msza Święta pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby, godz. 11.00 przemarsz do Parku Papieskiego i dalsza część zjazdu: wystąpienia gości, koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Bandoska”, poczęstunek z kremówką papieską, tańce chrześcijańskie – Szkoła Podstawowa z Klimkówki. Zakończenie zjazdu ok. godz. 14.00.

5. Diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI zaprasza na Finał Festiwalu Wiary, który odbędzie się w hali Podpromie w Rzeszowie w dniach od 1 do 2 czerwca 2018 r. Katechezy będzie głosił o. Adam Szustak OP. W każdym dniu Msza Święta o godz. 20.30. Wszyscy świeccy chcący wziąć udział powinni się zapisać przez formularz, znajdujący się na stronie: www.festiwalwiary.pl.

6. W sobotę, 2 czerwca, odbędzie się na polach lednickich XXII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych – Lednica 2000. Szczegóły na stronie: http://www.lednica2000.pl/

7. Misjonarze Saletyni z Kobylanki zapraszają na VI Saletyńskie Spotkanie Dzieci, które odbędzie się w dniach 8-10 czerwca. Program oraz warunki zgłaszania grup i uczestnictwa na stronie spotkania: www.dzieci.saletyni.pl oraz na plakatach.

8. W piątek, 8 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, odpust w katedrze o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału. Kapitułę katedralną prosimy o udział w strojach chórowych.

9. W sobotę, 9 czerwca, Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów w Sanktuarium Matki Bożej w Tarnowcu, początek o godz. 9.30. W programie: konferencja ascetyczna – ks. dr hab. Robert Skrzypczak z Warszawy, adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza Święta o godz. 11.00. Na zakończenie spotkania posiłek w szkole.

10. Prosimy o zaproszenie wszystkich wiernych do udziału w Dniu Świętości Małżeństw i Rodzin, połączonym z Marszem dla Życia i Rodziny 10 czerwca 2018 r. Wydarzenie, którego pomysłodawcą jest bp Jan Wątroba, rozpocznie się o godz. 13.00 w kościele św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie przy ul. Rejtana 21. Finałem Marszu będzie duszpasterski festiwal rodzinny w Parku Papieskim. Przekazujemy plakaty dotyczące tego wydarzenia. Do Parafii Rzeszowa i okolic przekazujemy indywidualne zaproszenia dla rodzin. Prosimy katechetów o przekazanie tych zaproszeń rodzicom i uczniom zerówek oraz młodszych klas szkół podstawowych (najlepiej od I do IV). Szczegółowe informacje na stronie http://dzienswietoscirodzin.pl.

11. Zapraszamy na XV Parafiadę Regionalną im. św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie „Wiara, Wolność, Przygoda”. W jej ramach koncert zespołu „NiemaGOtu” – 10 czerwca 2018 r. o godz. 19.00 przy kościele oo. Pijarów w Rzeszowie.

12. W związku z Dniem Integracji Misyjnej, który odbędzie się 17 czerwca br. w Gorlicach w parafii św. Jadwigi Królowej – został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem Wsparci Duchem Świętym pomagamy misjonarzom. Szczegóły w regulaminie konkursu. Prosimy o przekazanie informacji dziecięcym grupom parafialnym. Przesyłamy plakaty dotyczące Dnia Integracji Misyjnej.

13. Dom Diecezjalny Tabor zaprasza na konferencję dla rodziców pt. Rodzice w akcji, którą wygłoszą Monika i Marcin Gajdowie. Będą omawiane przyczyny najczęstszych problemów z dziećmi i praktyczne porady jak się zachować, co zrobić, co zmienić, jak przekazać dzieciom wartości oraz wiarę. Konferencja odbędzie się 16 czerwca 2018 r. w Domu Diecezjalnym Tabor, ul. Połonińska 25, w godz. 9.30-15.00. Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.tabor.rzeszow.pl.

14. Misjonarze Saletyni zapraszają na XXXI Saletyńskie Spotkanie Młodych w dniach 9-13 lipca br. w Dębowcu (początek 9 lipca o godz. 16.00). Gośćmi spotkania będą: bp Rafał Markowski, ks. Marcin Baran, ks. Paweł Raczyński MS, Tomasz Budzyński, Muniek Staszczak, Dobromir Makowski, Nazaret, Porozumienie, Imprateam, Maleo Reggae Rockers. Zapisy i informacja: www.spotkania.saletyni.pl

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Bez limitu wiernych w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.

Od soboty 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby

Zniesienie obostrzeń obejmie kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie